Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas przekaże komputery dla potrzebujących

150 bankowych komputerów BNP Paribas przekaże osobom zmagającym się z wykluczeniem cyfrowym. Partnerem inicjatywy jest firma Wasko.

Bank BNP Paribas od początku aktywnie pomaga w walce z epidemią koronawirusa na wielu płaszczyznach. Teraz ze wsparcia skorzystają nasze partnerskie organizacje, w tym dzieci i młodzież, zmagające się z wykluczeniem cyfrowym. BNP Paribas Bank Polska przekaże na ten cel 150 bankowych laptopów.

- Zamknięcie szkół i uczelni z powodu epidemii nie spowodowało przerwania nauczania. Placówki w trybie pilnym musiały przejść na lekcje zdalne. Niestety tego samego nie mogli zrobić uczniowie, którzy po prostu nie mają komputerów. I to właśnie z myślą o nich postanowiliśmy działać. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników IT Banku oraz partnera inicjatywy - firmy Wasko, 150 odświeżonych i przygotowanych do użytku laptopów trafi do uczniów i potrzebujących – mówi Maria Krawczyńska, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Banku BNP Paribas.

- W trudnym czasie pandemii najważniejsze to znaleźć partnera i pomysł, by pomóc innym. Wasko SA z entuzjazmem włączyło się w akcję Banku BNP Paribas skierowaną do dzieci. Edukacja i rozwój naszych pociech to inwestycja w przyszłość. Bank przekazał 150 komputerów, a my pro-bono je przygotowaliśmy, by dzieci miały z nich pełną pociechę. Mamy nadzieję, że ta mała cegiełka przyczyni się do przyjemniejszego i bardziej pożytecznego spędzania czasu w domu. Niech akcja „pozostań w domu” zapewni bezpieczeństwo nam wszystkim i nie ograniczy możliwości rozwoju i kontaktu z rówieśnikami oraz będzie inspiracją dla innych – mówi Jan Ogórek z firmy Wasko.

Laptopy trafią do organizacji partnerskich Banku i Fundacji BNP Paribas, stypendystów Programu Klasa oraz potrzebujących szkół i placówek opiekuńczo - wychowawczych, z którymi współpracują bankowi wolontariusze. Pierwsze 50 sztuk przekazano do Olkusza, gdzie zostaną rozdzielone pomiędzy szkoły podstawowe, licea oraz placówki szkolno-wychowawcze.

Pozostałe laptopy będą systematycznie przekazywane do beneficjentów. Trafią one do domów dziecka, stypendystów programu KLASA, a także partnerów Fundacji BNP Paribas, m.in. Fundacji Ocalenie, Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Centrum Promocji Kultury Praga Południe.

 

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość