Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

BNP Paribas sfinansował 500 testów dla pracowników zawodów medycznych

Bank BNP Paribas został partnerem projektu Badamy-Wspieramy i w jego ramach zakupił 500 testów na obecność SARS-CoV-2 dla pracowników służb medycznych. Tym samym liczba testów sponsorowanych przez Bank to już 1500 sztuk.

Bank BNP Paribas wspiera służbę zdrowia w walce z pandemią Covid-19. W obecnej sytuacji, nie wszyscy pracownicy sektora ochrony zdrowia są objęci badaniami finansowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W związku z tym Grupa DIAGNOSTYKA uruchomiła inicjatywę Badamy-Wspieramy, w ramach której oferuje bezpłatne badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla przedstawicieli zawodów medycznych, m.in. lekarzy, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych czy diagnostów laboratoryjnych.

– Kluczowe dla walki z pandemią są badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dlatego tak ważne jest zwiększenie liczby testów, zwłaszcza w grupie najbardziej narażonych osób, czyli przedstawicieli służby zdrowia. Wychodząc z tego założenia podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do projektu Badamy-Wspieramy, realizowanego przez Grupę Diagnostyka i sfinansowaniu 500 testów dla przedstawicieli zawodów medycznych. Mamy nadzieję, że dzięki dodatkowym testom będziemy o krok bliżej wygrania walki z pandemią – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

– Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z koronawirusem, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Problem stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego, co może mieć wpływ na dalsze rozprzestrzenianie się epidemii, a bez medyków trudno byłoby nam mierzyć się z pandemią. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, razem z Bankiem BNP Paribas zrealizujemy bezpłatne testy na obecność SARS-CoV-2 dedykowane pracownikom medycznym – mówi prof. Jakub Swadźba, Prezes Zarządu Diagnostyka.

Grupa Diagnostyka wykonuje testy metodą RT-PCR z certyfikatem CE-IVD, zwalidowanymi i zgodnymi z rekomendacjami WHO. Próbki pobierane są w specjalnych Punktach Pobrań typu „Drive&Go-Thru”, które obecnie znajdują się w:

  • Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 61,
  • Łodzi przy Al. Politechniki 4,
  • Poznaniu, przy ul. Serbskiej 7,
  • Gdyni przy ul. Tadeusza Wendy 7/9,
  • Bydgoszczy przy Stadionie Zawiszy,
  • Krakowie na parkingu przy Tauron Arena.

We wszystkich lokalizacjach od poniedziałku do piątku w określonych godzinach medycy mogą bezpłatnie poddać się badaniom okazując dokument potwierdzający prawo do wykonywania zawodu.

Więcej informacji o programie na: https://diag.pl/pacjent/koronawirus/akcja-badamy-wspieramy-medykow/

Grupa DIAGNOSTYKA to ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych specjalizująca się w realizacji profesjonalnych usług od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku.

Wcześniej Bank przekazał pieniądze na wykonanie 1000 testów na obecność SARS-CoV-2 szpitalom i placówkom medycznym, w ramach współpracy z Warsaw Genomics, przekazał też 20 000 maseczek dla służby zdrowia. Więcej informacji: https://media.bnpparibas.pl/pr/493274/bank-bnp-paribas-przekazal-srodki-na-walke-z-pandemia-koronawirusa

Bank BNP Paribas podjął działania w trosce o bezpieczeństwo oraz zdrowie klientów i pracowników, m.in. wprowadził ograniczenie w liczbie osób w oddziałach, zmienił ich godziny otwarcia, wyposażył w ochronne szyby plexi. Bank zachęca klientów do ograniczenia wizyt w oddziałach oraz korzystania z innych kanałów obsługi, tj. bankomatów i wpłatomatów, bankowości internetowej i mobilnej, natomiast w sklepach do korzystania z płatności za pomocą kart płatniczych i Blika oraz elektronicznych portfeli Apple Pay i Google Pay zamiast gotówki. Pracownicy BNP Paribas mają możliwość wykonywania obowiązków zdanie. Jednocześnie Bank wspiera klientów dotkniętych skutkami pandemii koronawirusa oferując im czasowe ułatwienia w spłacie zobowiązań oraz wdraża pakiet działań pomocowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość