Bank zmieniającego się świata

BNP Paribas za milion złotych kupuje ponad 500 laptopów z ruterami dla uczniów

Ponad milion złotych na zakup ponad 500 laptopów z ruterami dla uczniów zmagających się z wykluczeniem cyfrowym - to kolejna darowizna Banku BNP Paribas w ramach inicjatyw wspierających walkę z epidemią koronawirusa. Partnerem akcji jest Orange.

Bank BNP Paribas od początku wybuchu epidemii aktywnie podejmuje wiele działań mających wspierać w tym trudnym czasie wiele grup społecznych. Jedną z inicjatyw jest pomoc osobom zmagających się z wykluczeniem cyfrowym. W tym celu Bank BNP Paribas przekaże milion złotych na zakup laptopów dla uczniów. Partnerem akcji jest operator komórkowy Orange.

- W bardzo krótkim czasie wszystkie szkoły w Polsce musiały przejść w tryb nauczania zdalnego. Placówki sobie poradziły, ale nie wszyscy uczniowie mieli taką możliwość. Przeszkodą dla wielu z nich jest brak komputera i dostępu do internetu. Bank BNP Paribas przekaże potrzebny sprzęt do 17 ośrodków pomocy społecznej w Polsce. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji chodź częściowo uda nam się rozwiązać problem cyfrowego wykluczenia uczniów – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji.

Zakupione laptopy trafią do Fundacji Impact i za jej pośrednictwem zostaną przekazane potrzebującym uczniom. W akcję zaangażowała się firma Orange.

- Nowe technologie i Internet stały się nieodłączną częścią świata, a ich szybki rozwój wyraźnie oddziałuje na społeczeństwo. Dostęp do nich to pierwszy ważny krok w cyfryzacji, ale ważne jest także odpowiedzialne korzystanie z nich. Orange Polska od kilkunastu lat dba o cyfrową edukację i bezpieczeństwo dzieci w cyfrowym świecie, dlatego z przyjemnością dołączyliśmy do inicjatywy #KomputerDlaUcznia, dzięki której potrzebujący uczniowie będą mogli w pełni bezpiecznie korzystać z dostępu do Internetu i zajęć prowadzonych zdalnie – mówi Bartosz Wawryk, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Finanse i Ubezpieczenia. 

To kolejna tego typu inicjatywa BNP Paribas. Wcześniej bank przekazał 150 bankowych komputerów, które trafiły do organizacji partnerskich Banku i Fundacji BNP Paribas, stypendystów Programu Klasa oraz potrzebujących szkół i placówek opiekuńczo - wychowawczych, z którymi współpracują bankowi wolontariusze.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość