Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas dołącza do akcji Dwie Godziny Dla Rodziny

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny Bank BNP Paribas włącza się w akcję Instytutu Humanites Dwie Godziny Dla Rodziny przypadającej 15 maja. W jej ramach każdy pracownik Banku będzie mógł jednorazowo skrócić dzień pracy o dwie godziny i spędzić je tak jak chce.

Trzeci rok z rzędu Bank BNP Paribas dołącza do akcji Instytutu Humanites Dwie Godziny Dla Rodziny. Akcja w ramach banku obejmie wszystkich pracowników i potrwa od 15 maja do 30 czerwca tego roku. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, akcja zyskała nową nazwę Dwie Godziny Dla Rodziny - Dwie godziny dla Dla Człowieka i przebiegnie pod hasłem Pokoleniowy Klub Filmowy.

To wspaniała inicjatywa, która z każdym rokiem zyskuje na popularności i rozlewa się na kolejne kraje. Jako Bank, który tworzą tysiące pracowników, zwracamy szczególną uwagę na inicjatywy i akcje dedykowane właśnie im. I staramy się w nie aktywnie włączać. W poprzednich latach możliwość skrócenia o dwie godziny wybranego dnia pracy, choć wydawać się może symboliczna, była bardzo pozytywnie odbierana, w 2019 roku skorzystało z niej 5 tysięcy pracowników i co roku jest przez pracowników wyczekiwana. Tak jest i tym razem, choć w zupełnie nowych warunkach. Jesteśmy przekonani, że tego typu inicjatywy, czy to w czasach epidemii, czy nie, pozytywnie oddziaływają na pracowników. Ja swoje „dwie godziny” w tym roku przeznaczę na rozmowę via skype z samotną ciocią mieszkającą kilkaset kilometrów ode mnie, bo wiem jak bardzo w obecnym czasie tego potrzebuje – mówi Wioletta  Marciniak - Mierzwa - Dyrektor Departamentu Wynagrodzeń, Benefitów i Raportowania w Banku BNP Paribas. Dziś jeszcze bardziej aktualne jest patrzenie z troską na ludzi obok nas – w pierwszej kolejności naszych bliskich, ale także na przykład sąsiadów, tak, jakby byli członkami naszej rodziny. Inspirujemy do okazywania empatii i bycia oparciem dla wszystkich, którzy mogą go potrzebować.

Dwie Godziny Dla Rodziny – to dziewiąta edycja inicjatywy, która powstała w Polsce w Instytucie Humanites. W tym roku około miliona pracowników z ponad 800 polskich i międzynarodowych firm w 15 krajach 15 maja wyjdzie z pracy dwie godziny wcześniej, by ten czas spędzić z najbliższymi. Dla pracodawców Dwie Godziny Dla Rodziny to sposób na pokazanie, że dostrzegają wagę integracji ról społecznych i zawodowych swoich pracowników.

Bank BNP Paribas, mając na względzie realizację roli społecznej, w tym m.in. edukowania, wspierania, dawania dobrych praktyk, realizuje także wiele innych działań na rzecz pracowników. To m.in. inicjatywa Bank Bliski Bliskim (programy dedykowane pracownikom i szeroko rozumianym bliskim – małżonkom, partnerom, dzieciom oraz seniorom), benefity dla 10 tys. pracowników i kilku tysięcy ich najbliższych (m.in. opieka medyczna, ubezpieczenia, platforma kafeteryjna), upominki i wydarzenia dla dzieci m.in. na Dzień Dziecka i Mikołajki oraz wiele innych.

Dodatkowo w czasie pandemii Bank BNP Paribas podjął wiele aktywności mając na względzie bezpieczeństwo oraz zdrowie klientów i pracowników, m.in. wprowadził ograniczenie w liczbie osób w oddziałach, zmienił ich godziny otwarcia, wyposażył w ochronne szyby plexi. Bank zachęca klientów do ograniczenia wizyt w oddziałach oraz korzystania z innych kanałów obsługi, tj. bankomatów i wpłatomatów, bankowości internetowej i mobilnej, natomiast w sklepach do korzystania z płatności za pomocą kart płatniczych i Blika oraz elektronicznych portfeli Apple Pay i Google Pay zamiast gotówki.

Pracownicy BNP Paribas mają możliwość wykonywania pracy zdanie i korzystania z licznych aplikacji oraz rozwiązań IT, by ten rodzaj pracy był bardziej wydajny i efektywny. Dla menadżerów BNP Paribas zorganizował online webinary jak zarządzać rozproszonym zespołem oraz dla pracowników o organizacji biura domowego. BNP Paribas udziela również psychologicznego wsparcia telefonicznego pracownikom, którzy mogą też korzystać ze specjalnej aplikacji z informacjami na temat zdrowia i samopoczucia. Dla dzieci pracowników Bank udostępnił online materiały edukacyjne na czas opieki domowej, a wolontariusze BNP Paribas, w ramach programu Bakcyl (edukacja finansowa dla uczniów), prowadzą dla nich zdalne zajęcia. Bank wspiera również pracowników w procesie otrzymywania świadczeń z tytułu skutków występowania pandemii, m.in. dodatkowego świadczenia opiekuńczego.

 

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 10/16

01-211 Warszawa

napisz wiadomość