Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas po raz drugi liderem XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm

W tegorocznej, czternastej już edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, Bank BNP Paribas, drugi rok z rzędu, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.  

- Zdobycie, po raz drugi z rzędu, pozycji lidera w Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest dla nas szczególnie ważne, bowiem kwestie prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli uwzględniający etyczne, społeczne i środowiskowe aspekty, ma ogromne znaczenie dla przyszłości nas wszystkich. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim pracowników banku, którzy w swojej codziennej pracy przekładają Strategię CSR i Zrównoważonego Rozwoju na konkretne projekty i działania wzmacniające odpowiedzialność naszej instytucji. Mam nadzieję, że z każdym rokiem grono uczestników i liderów Rankingu Odpowiedzialnych Firm będzie się powiększało, dając świadectwo odpowiedzialności sektora biznesowego wobec troski o bezpieczną i zrównoważoną przyszłość – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR - Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) i zrównoważonym rozwojem. Partnerem Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2020 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte Polska, a partnerem technologicznym – SMART CSR-Concret Consulting.  Partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

W ramach konferencji „Pozytywny biznes w Polsce. Pasja, innowacje odpowiedzialność” ogłoszono także kolejną edycję Raportu „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna 2020”, którego Bank BNP Paribas został partnerem po raz drugi. W ramach konferencji odbyło się także podsumowanie pierwszej edycji innowacyjnego projektu Climate Leadership powered by UN Environment, do którego dołączył Bank BNP Paribas. Celem uczestników było wspólne wypracowanie zmian na poziomie produktów i procesów, niezbędne  w warunkach kryzysu klimatycznego.

Więcej informacji: http://rankingodpowiedzialnychfirm.pl/

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość