Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Nowi członkowie w Radzie Nadzorczej Banku BNP Paribas

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Banku powołało dwóch nowych członków Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas do bieżącej kadencji Rady Nadzorczej Banku. W Radzie od 1 grudnia 2020 r. obowiązki będzie pełnić Lucyna Stańczak-Wuczyńska, Dyrektor Regionalna EBOR odpowiedzialna za banki UE w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Nowym członkiem Rady z dniem 29 czerwca 2020 r. został Vincent Metz, Dyrektor Zarządzający Regionem Ameryki Łacińskiej i Obszarem PF Inside w Grupie BNP Paribas. Jednocześnie Pani Monika Nachyła złożyła rezygnację z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Banku ze skutkiem na 30 listopada 2020 r.

Nowa członkini Rady została uhonorowana w 2015 roku tytułem jednej z dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet polskich finansów, przyznanym przez Instytut Innowacyjna Gospodarka wraz z fundacją Znane Ekspertki oraz Związkiem Banków Polskich. Wówczas zwracała uwagę, że jeżeli banki nie otworzą się na obecność kobiet na wysokich stanowiskach, stracą ogromną pulę talentów, ponieważ kobiety będą rozwijać swoje kariery w innych gałęziach gospodarki. To pogląd zgodny z podejściem Banku BNP Paribas, który konsekwentnie realizuje politykę różnorodności i wspiera pracujące w Banku kobiety stawiające na rozwój kariery zawodowej.

Vincent Metz, który dołącza do Rady, to wszechstronny ekspert w dziedzinie zarządzania projektami rozwojowymi, dysponujący bogatym doświadczeniem w zakresie sprzedaży i marketingu, finansów i ryzyka. Od wielu lat w BNP Paribas zajmuje się obszarem finansów osobistych, który nadzoruje obecnie w sześciu krajach. Doświadczenie zdobyte na różnych rynkach, wiedza ekspercka i globalna perspektywa to cenne atuty, które nowi członkowie wnoszą do Rady Nadzorczej Banku BNP Paribas.

---------

Lucyna Stańczak-Wuczyńska uzyskała tytuł magistra ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na wydziale Finansów i Statystyki. Jest również absolwentką studiów podyplomowych Advanced European Studies w College of Europe w Brugii.

Od początku swojej prawie trzydziestoletniej kariery zawodowej Lucyna Stańczak-Wuczyńska związana jest z bankowością. W latach 1992-1996 pracowała w IBP Bank S.A. w obszarze bankowości korporacyjnej, następnie w latach 1996-1997 w Credit Lyonnais Bank Polska w obszarze corporate finance. W roku 1997 objęła stanowisko Vice President w ABN Amro Bank Polska w Departamencie Finansowania Strukturalnego.

Od 2000 roku związana jest z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), początkowo jako Senior Banker, odpowiedzialna za inwestycje w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym, a od 2008 roku jako Dyrektor EBOR w Polsce. Od 2014 roku mieszka w Londynie i pełni funkcję Dyrektora Regionalnego EU Banks, Financial Institutions, regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

W swojej karierze zawodowej Lucyna Stańczak-Wuczyńska pełniła szereg funkcji w zakresie ładu korporacyjnego. Była członkiem rad nadzorczych (obserwatorem) a także członkiem komitetów audytu i ryzyka, między innymi w Polkomtelu Sp. z o.o., Alior Banku S.A., Polskich Inwestycjach Rozwojowych. Obecnie jest członkiem Rady Nadzorczej Erste Bank Hungary oraz  członkiem Advisory Board Funduszu Private Equity Concordia 21.

 

Vincent Metz uzyskał tytuł magistra z zakresu ekonomii na Uniwersytecie Paryskim – École Politechnique, a także tytuł magistra z zakresu czystej matematyki w École Normale Supérieure de Lyon.

Karierę zawodową rozpoczął w 1993 r. w spółce Compagnie Bancaire (od roku 1997 Paribas), gdzie zajmował stanowisko Dyrektora ds. Modeli Finansowych w Departamencie Planowania i Rozwoju.

Od roku 1999 związany był z Grupą CETELEM, w ramach której pełnił wiele funkcji. Pracował tam jako Dyrektor ds. Rozwoju Zewnętrznego, Dyrektor ds. Analiz CRM i Global B2C w Departamencie Sprzedaży, Dyrektor ds. Planowania i Rozwoju w Departamencie Finansów.

W 2009 r. objął stanowisko Dyrektora ds. Marketingu Produktów w Departamencie Sprzedaży i Marketingu w BNP Paribas Personal Finance. Kontynuował karierę w strukturach BNP Paribas Personal Finance pełniąc m.in. obowiązki Dyrektora ds. Analiz Marketingowych i Sterowania w Departamencie Sprzedaży i Marketingu, Zastępcy Dyrektora Departamentu Kluczowych Partnerów, a także Zastępcy CEO w Obszarze PF Inside.

Obecnie, Vincent Metz zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Obszarem Ameryki Łacińskiej i Obszarem PF Inside oraz jest Członkiem Komitetu Wykonawczego BNP Paribas Personal Finance. Do jego obowiązków należy również nadzorowanie BNP Paribas Personal Finance w sześciu krajach.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość