Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas z edukacyjną misją w szkołach

Pracownicy Banku BNP Paribas poprowadzą warsztaty edukacji finansowej dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Od połowy września zainteresowane szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w spotkaniach, które bankowi eksperci poprowadzą online. Warsztaty dla młodzieży są jednym z elementów tegorocznej inicjatywy Banku „Misja edukacja”.

- Edukacja finansowa to pierwszy i zasadniczy krok do przemyślanych i bezpiecznych decyzji finansowych. Dlatego podejmujemy konkretne działania, aby przybliżać – nie tylko dorosłym, ale także dzieciom i młodzieży – wiedzę o pieniądzu, oszczędzaniu i planowaniu wydatków, pomagamy zrozumieć zasady działania produktów i usług bankowych – mówi Małgorzata Witkowska, Kierownik Zespołu Trade Marketingu i Innowacji w Banku BNP Paribas. - Nasi eksperci, pod nadzorem merytorycznym i dydaktycznym, przygotowali cykl warsztatów online dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Właśnie uruchomiliśmy zapisy dla placówek, które chciałyby skorzystać z takich lekcji – dodaje.

Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać się do dowolnego oddziału Banku BNP Paribas, aby umówić zdalne lekcje dla swoich uczniów. Cykl warsztatów Banku BNP Paribas będzie obejmował różne zagadnienia, dostosowane do wieku słuchaczy.

Tematy warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku 10-15 lat:

  • Historia pieniądza;
  • Konto osobiste – jak z niego korzystać;
  • Budżet domowy.

Tematy warsztatów dla młodzieży ze szkół średnich w wieku 15-19 lat:

  • Finanse w życiu osobistym;
  • Kariera w korporacji;
  • Zakupy online.

Warsztaty wspierające kształtowanie kompetencji z obszaru finansów i przedsiębiorczości są organizowane w ramach inicjatywy społecznej odpowiedzialności Banku BNP Paribas – „Misja edukacja”. Projekt, który jest realizowany przez Bank w bieżącym roku, obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, a także bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii. Ogłaszane właśnie warsztaty edukacji finansowej to nie pierwsze doświadczenia specjalistów z Banku BNP Paribas w obszarze edukacji finansowej. Od lat, jako wolontariusze uczą młodzież finansów w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL, koordynowanego przez Warszawski Instytut Bankowości.

 

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość