Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Nagrody PWM i The Banker: bankowość prywatna Banku BNP Paribas najlepsza w Polsce

Bank BNP Paribas otrzymał tytuł Best Private Bank in Poland w międzynarodowym konkursie Global Private Banking Award 2020. Organizatorami wydarzenia są prestiżowe magazyny PWM oraz The Banker. To kolejne z wielu tegorocznych wyróżnień dla usług Wealth Management Banku BNP Paribas.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się online w czwartek 5 listopada.

- Jako jedną z naszych dużych przewag konkurencyjnych traktujemy przynależność do międzynarodowej grupy. Dzięki niej, korzystamy z szerokiego know-how budowanego przez wiele dekad w różnych krajach i warunkach gospodarczych. Tym bardziej cieszymy się, że nasza bankowość prywatna została doceniona w  konkursie o globalnym zasięgu i rozpoznawalności - mówi Beata Majewska, dyrektor Departamentu Wealth Management w Banku BNP Paribas.

Nagrody przyznawane są przez specjalnie powołane w tym celu jury. Jurorzy analizują odpowiedzi udzielone przez banki w ankietach konkursowych i porównują kluczowe wskaźniki efektywności, jakości zarządzania portfelem, alokacji aktywów czy zarządzania ryzykiem. Pod uwagę brane są też strategia rozwoju, jakość obsługi klienta, poziom innowacyjności, utrzymanie zatrudnienia, a także etyka prowadzonych działań.

The Banker i PWM to profesjonalne czasopisma finansowe, wydawane przez Financial Times Group odpowiednio od: 1926 r. i 2001 r.

Tak silna pozycja BNP Paribas Wealth Management w Polsce to efekt ponad czterdziestu lat międzynarodowego doświadczenia, pozycji i najlepszych praktyk Grupy BNP Paribas w tym obszarze. Nagroda The Banker i PWM nie jest pierwszym wyróżnieniem, jakie w ostatnim czasie otrzymał Bank za swoje usługi bankowości prywatnej. W marcu BNP Paribas Wealth Management uzyskał 5-gwiazdkową notę w ratingu usług private banking magazynu Forbes, a w październiku został przez niego uznany za Najbardziej innowacyjny Private Banking. W ubiegłym roku Bank zdobył tytuł Best Private Bank 2019 w prestiżowym rankingu magazynu World Finance oraz został wyróżniony w corocznym konkursie Euromoney za najlepszą jakość świadczonych usług bankowości prywatnej w Polsce.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość