Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Klienci Banku BNP Paribas i Yareal mogą cieszyć się ekologicznym mieszkaniem i atrakcyjnymi warunkami kredytowania

Klienci  Banku BNP Paribas którzy ubiegają się o kredyt hipoteczny na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości, w ramach oferty tzw. Zielonej Hipoteki, mogą skorzystać z obniżonej marży. Teraz, dzięki współpracy Banku z firmą deweloperską Yareal, klienci obu firm będą mogli w obniżonej cenie, przy minimum formalności zyskać finansowanie na zakup mieszkania przyjaznego dla środowiska.

- W Banku BNP Paribas odpowiedzialnie i świadomie podchodzimy do wpływu, jaki nasze działania mają na otoczenie. Zielona Hipoteka to przykład oferty, poprzez którą chcemy wspierać transformację energetyczną i promować ekologiczne postawy. Nawiązując współpracę z firmą Yareal, która realizuje swoje projekty z poszanowaniem środowiska naturalnego, oferujemy naszym klientom atrakcyjne warunki finansowania nieruchomości spełniających wysokie normy jakościowe – mówi Adrian Konrad, Dyrektor Departamentu Zarządzania Sprzedażą Kredytów Hipotecznych i Kanałów Alternatywnych w Banku BNP Paribas.

Zgodnie z zasadami Zielonej Hipoteki, klienci Banku BNP Paribas mogą skorzystać z obniżki marży w przypadku finansowania nieruchomości energooszczędnych potwierdzonych np. certyfikatem BREEAM.

Wszystkie budynki mieszkalne realizowane przez firmę Yareal uzyskują taki certyfikat. To potwierdzenie, że zostały zaprojektowane i wybudowane z zachowaniem najwyższych standardów, a także odznaczają się wysoką jakością wykonania i komfortem użytkowania. Certyfikacja opiera się na wielokryterialnej ocenie i punktach przyznawanych danemu budynkowi w kategoriach, takich jak m.in. efektywność energetyczna, gospodarka wodna i odpadami, użyte materiały, a także wykorzystanie terenu i ekologia oraz zdrowie i komfort użytkowników. Dodatkowe punkty są przydzielane również za dogodny dostęp do komunikacji miejskiej, parkingi rowerowe, czy miejsca do ładowania samochodów elektrycznych.

Dzięki współpracy Banku z deweloperem, formalności związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego są ograniczone do minimum. Ubiegając się o kredyt w Banku BNP Paribas, klienci Yareal nie muszą składać dokumentów inwestycji, ponieważ Bank będzie już nimi dysponował. Wnioski trafią do dedykowanego analityka kredytowego, znającego specyfikę transakcji dotyczących danej inwestycji. Takie rozwiązanie zapewni szybszą decyzję kredytową i tym samym sprawniejszą finalizację zakupu mieszkania. W Banku BNP Paribas zostanie też wyznaczony dedykowany doradca hipoteczny do obsługi konkretnej inwestycji dewelopera.

Inwestycje mieszkaniowe firma Yareal realizuje w Warszawie i Trójmieście. Deweloper buduje także nieruchomości biurowe. Uzyskały one finansowanie BNP Paribas, które – zgodnie ze swoimi standardami – Bank uzależnia od pozytywnej oceny wpływu społecznego, ekonomicznego i środowiskowego danego projektu. Zielona hipoteka i współpraca z deweloperem to kolejna inicjatywa Banku Zielonych Zmian, która wspiera inwestycje służące transformacji energetycznej i uświadamia, w jak wielu aspektach nasze działanie może mieć wpływ na środowisko.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość