Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas doradcą finansowym Sanofi przy sprzedaży marek Emolium, Iwostin i Loxon

Bank BNP Paribas pełnił rolę doradcy finansowego Sanofi w transakcji sprzedaży marek Emolium, Iwostin i Loxon na rzecz Perrigo Company plc. Transakcja wpisuje się w globalną strategię Sanofi w obszarze portfela Consumer Healthcare.

W pierwszej połowie sierpnia Sanofi oraz Perrigo, firma farmaceutyczna notowana na amerykańskiej giełdzie, podpisały umowę dotyczącą przejęcia trzech wiodących marek dermokosmetycznych: Emolium, Iwostin i Loxon, obecnych na rynku polskim, w Rosji i na Ukrainie. Zgody poszczególnych urzędów antymonopolowych zostały uzyskane w październiku.

- Transakcja weszła w kluczową fazę w szczycie fali pandemii w pierwszej połowie tego roku, mimo to doprowadziliśmy do podpisania dokumentacji niemal bez opóźnień względem założonego harmonogramu. Sanofi zależało na znalezieniu nabywcy, który zapewni dalszy, strategiczny rozwój sprzedawanych marek – powiedziała Magdalena Ludwig, z Banku BNP Paribas. Bank wspierał firmę Sanofi w całym procesie, tworząc i zarządzając konkurencyjnym procesem M&A.

Przejęcie marek Emolium, Iwostin i Loxon przez Perrigo to istotne wzmocnienie tej firmy w segmencie produktów do pielęgnacji skóry i jednocześnie element realizacji strategii Perrigo, która zakłada skupianie się na dostarczaniu wysokiej jakości i przystępnych cenowo produktów do pielęgnacji.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość