Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

„Plan na własne M” – nowy produkt ubezpieczeniowy BNP Paribas Cardif dostępny z kredytem hipotecznym w Banku BNP Paribas

Od listopada klienci indywidualni, którzy chcą skorzystać z kredytu hipotecznego Banku BNP Paribas, mają do dyspozycji nowe ubezpieczenie w formule ochrony od wszystkich ryzyk. „Plan na własne M” obejmuje ubezpieczenie nieruchomości, natomiast „Plan na własne M Plus” jest rozszerzony dodatkowo o ubezpieczenie ruchomości domowych, ubezpieczenie ruchomości od kradzieży z włamaniem i rozboju oraz OC w życiu prywatnym. Oba pakiety zostały przygotowane przez BNP Paribas Cardif w Polsce, spółkę ubezpieczeniową z Grupy BNP Paribas.

- Współpraca w ramach Grupy BNP Paribas pozwala nam na wzbogacanie naszych usług o konkurencyjną ofertę nowoczesnych produktów wysokiej jakości. Produkt ubezpieczeniowy, który proponujemy naszym klientom gwarantuje kompleksową ochronę przy minimum formalności. Proces zawierania ubezpieczenia i obsługi szkód jest prosty i szybki, a oferta rozszerzona jest o szereg dodatkowych usług. Wierzymy, że zapewni to klientom pełny komfort oraz poczucie bezpieczeństwa – mówi Tomasz Dymowski, Dyrektor Zarządzający Pionem Produktów Detalicznych i Biznesowych w Banku BNP Paribas.

Umowa ubezpieczenia zawierana jest na okres roku w oparciu o tylko jeden dokument – wnioskopolisę. Ułatwieniem jest to, że polisa odnawia się automatycznie co 12 miesięcy – wystarczy, że klient zabezpieczy na koncie środki na opłacenie składki, a ochrona nadal będzie obowiązywała. Składka jest opłacana co miesiąc, a jej wysokość zależy od wybranego wariantu. Szkody do 5 000 zł, które stanowią ok. połowy przypadków, są likwidowane w ramach szybkiej ścieżki z uproszczoną dokumentacją. Dodatkowo w ubezpieczeniu „Plan na własne M” nie ma udziału własnego. Ponadto niezależnie od ewentualnej wypłaty odszkodowania, suma ubezpieczenia pozostaje cały czas taka sama, jak w chwili zawarcia umowy.

Przedmiotem ubezpieczenia nieruchomości może być mieszkanie, dom jednorodzinny, dom jednorodzinny w budowie oraz garaż. W rozszerzonym pakiecie, w ramach ubezpieczenia ruchomości domowych chronione jest mienie nie tylko znajdujące się w ubezpieczonym budynku, ale również podczas przeprowadzki. Dodatkowo przenośny sprzęt elektroniczny (np. telefon, laptop, aparat) jest ubezpieczony od kradzieży z włamaniem do samochodu zaparkowanego poza posesją, a mienie osobiste od rozboju dokonanego poza miejscem ubezpieczenia. Zabezpieczone są również rzeczy osobiste gości znajdujących się w domu lub mieszkaniu. Natomiast w ramach OC w życiu prywatnym włączone są zdarzenia na terenie całej Polski.

- Ubezpieczenie mieszkań i domów zostało wskazane jako 3. najważniejszy produkt ubezpieczeniowy po ubezpieczeniu na życie i NNW wg danych z infuture.institute, co potwierdza, jak ważny dla klientów jest to produkt. Przygotowana przez nas oferta ubezpieczenia w formule od wszystkich zdarzeń oznacza, że umowa chroni od wszelkich nieprzewidzianych sytuacji w okresie ubezpieczenia, również tych niezdefiniowanych, o ile nie zachodzą okoliczności wyłączające odpowiedzialność ubezpieczyciela. Wzbogacenie ubezpieczenia o usługi, takie jak pokrycie kosztów wynajmu lokalu zastępczego lub zwrot kosztów ochrony prawnej w związku z roszczeniami osób trzecich, daje klientom kompleksowe wsparcie – mówi Grzegorz Jurczyk, CEO BNP Paribas Cardif w Polsce.

Ubezpieczenie jest oferowane we współpracy z Compensą (grupa VIG – Vienna Insurance Group) jako reasekuratorem oraz VIG Ekspert (grupa VIG), który pełni rolę likwidatora szkód.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość