Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Akcja „Dziel się pomocą” i wsparcie medyków w Banku BNP Paribas

37 tysięcy osób, które zagłosowały w ramach świątecznej akcji Banku BNP Paribas „Dziel się pomocą”, aby rozdysponować pomiędzy 5 organizacji 200 tys. złotych ofiarowanych przez bank oraz posiłki dla pracowników szpitali o łącznej wartości 155 tys. złotych - to efekty inicjatyw zrealizowanych przez Bank BNP Paribas w 2020 roku. Pokazują one, że pomagać można na wiele sposobów i warto motywować do tego innych.

Z okazji Bożego Narodzenia, zamiast przekazywać świąteczne prezenty, Bank BNP Paribas postanowił wesprzeć finansowo pięć organizacji pozarządowych rozszerzając jednocześnie grono zaangażowanych osób poprzez zaproszenie do głosowania na wybrany projekt w ramach akcji „Dziel się pomocą”.

- Święta to znakomita okazja do tego, by pomagać. Chcieliśmy zaoferować osobom, które zwykle otrzymywały od nas upominki, możliwość wpływu na to, do kogo trafi wsparcie. Była to forma ich osobistego zaangażowania oraz okazja, żeby poznać wartościowe inicjatywy realizowane na rzecz potrzebujących, a być może także zainspirować się do dalszego działania – tłumaczy Małgorzata Wasiuk, dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas. Odzew ponad 37 tys. osób pokazuje, jak duży jest potencjał ludzi dobrej woli i potwierdza, że takie akcje mają sens – dodaje.

Bank BNP Paribas przeznaczył na ten cel 200 tys. złotych. Spośród pięciu inicjatyw, największe wsparcie, dzięki ponad 12 tys. głosów, otrzymał projekt pomocy w pandemii rodzinom uchodźczym w Polsce Fundacji Ocalenie. Blisko 11 tys. osób zagłosowało na akcję Fundacji Onkologicznej Alivia, dzięki której pacjenci onkologiczni z całego kraju mogą liczyć na bezpieczny bezpłatny transport taksówkami do ośrodków medycznych. Ponad 9 tys. głosów uzyskał projekt Fundacji ITAKA zapewniający dyżury psychiatrów na infolinii Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Wsparcie ponad 2 tys. osób otrzymał każdy z dwóch pozostałych projektów – pomoc małym onkologicznym pacjentom w pokonywaniu lęku dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości oferowana przez Fundację K.I.D.S. oraz SPA Latające dla kobiet opiekujących się na co dzień swoimi bliskimi z niepełnosprawnościami organizowane przez Fundację Wspieramy mamy.

- Podczas pandemii kolejny raz przekonaliśmy się, jak ważna jest współpraca. Dzięki zaangażowaniu firmy obsługującej  kantynę Paribar w warszawskiej centrali, zorganizowaliśmy wspólną pomoc dla pracowników pobliskiego Szpitala Wolskiego. Pozwoliło to nie tylko wesprzeć medyków, ale również utrzymać miejsca pracy w kantynie w czasie, gdy pawie wszyscy pracownicy centrali banku pracują zdalnie – opowiada Jarosław Frączek, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Administracji, Dep. Nieruchomości i Administracji w Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas sfinansował także regularne dostawy posiłków do Szpitala w Sochaczewie, dzięki zaangażowaniu pracowników restauracji Pałacu pod Kampinosem, będącej częścią spółki zależnej  banku Campus Leszno.

Dzięki współpracy banku i jego partnerów, do pracowników medycznych trafiły posiłki o łącznej wartości 155 tys. złotych.

Bank BNP Paribas wspierał służbę zdrowia w walce z Covid-19 od początku pandemii. Wiosną sfinansował 2 tys. testów dla przedstawicieli zawodów medycznych, a także zakupił i dostarczył do ośrodków medycznych 20 tys. maseczek ochronnych. Bank przekazał także darowiznę na rozwój bezpłatnej platformy do zarządzania zbiórkami publicznymi na rzecz szpitali: www.wsparciedlaszpitala.pl. Dzięki niej szpitale mogą informować o swoich potrzebach, a ci, którzy chcą pomóc – zorientować się, jak zrobić to najlepiej.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość