Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas zachęca do wyrażania pozytywnych emocji. 5 marca to Ogólnopolski Dzień Doceniania

Bank BNP Paribas po raz kolejny zwraca uwagę Polaków na problem wzajemnego niedoceniania się i trudności z mówieniem o pozytywnych emocjach. 5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Doceniania, najlepszy moment na zmianę postawy na bardziej otwartą i pozytywną. Bank od dwóch lat zachęca do refleksji nad tym, czy nasze oceny nie są krzywdzące dla innych i motywuje do dzielenia się pozytywnymi opiniami.

Akcję #DOCENIAJnieoceniaj Bank BNP Paribas zainaugurował 5 marca 2019 r. Jej celem było zwrócenie uwagi na wielkie znaczenie pozytywnych słów dla budowania wzajemnych relacji. Ten sam dzień został ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Doceniania. U podstaw tej idei leżały wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie banku przez IQS. Poczucie niedocenienia zadeklarowało w nim aż 72% kobiet i 69% mężczyzn.

- We wzajemnych kontaktach często nie doceniamy siły sprawczej, jaką mają użyte słowa. Jeśli są negatywne mogą podcinać skrzydła, budzić zniechęcenie, apatię. Dodatkowo często zapominamy o pochwałach, a przecież mają one moc motywowania do działania, do realizowania odważnych planów i marzeń – tłumaczy Agnieszka Konarzewska, dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej Banku BNP Paribas. .

Dla banku ważne jest szerzenie idei pomagania poprzez różnego rodzaju działania w mediach zachęcające do tej formy aktywności. Przykładowo na stronie internetowej doceniajnieoceniaj.pl można znaleźć interaktywną aplikację do wysyłania kartek z pozytywnym przekazem.

Docenianie jest ważne nie tylko w relacjach prywatnych. Znaczenie doboru słów ujawnia się także w pracy, szczególnie w dobie pandemii, kiedy często niemożliwe jest okazanie pozytywnych emocji poprzez uśmiech czy miły gest.

- Obecnie, kiedy większość z nas pracuje zdalnie, kluczową rolą liderów staje się zapewnianie pracownikom poczucia, jak ważni są dla firmy, motywowanie ich do pracy pomimo trudnych warunków. Umiejętność wyrażania pozytywnych emocji buduje zaufanie, które wpływa na właściwą atmosferę w pracy, zwiększa poczucie przynależności do zespołu oraz efektywność – podsumowuje Agnieszka Konarzewska.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość