Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Andre Boulanger przejmuje czasowo zarządzanie Obszarem Bankowości Korporacyjnej i MSP w BNP Paribas Bank Polska

Andre Boulanger, wiceprezes zarządu BNP Paribas Bank Polska, dotychczas odpowiedzialny za Obszar Bankowości CIB, przejmie czasowo odpowiedzialność za zarządzanie Obszarem Bankowości Korporacyjnej i Bankowości MSP. Będzie zarządzał tym obszarem do czasu powołania nowego członka zarządu banku. Jerzy Śledziewski, wiceprezes zarządu dotychczas odpowiedzialny w BNP Paribas Bank Polska za Obszar Bankowości Korporacyjnej i Bankowości MSP, z powodów osobistych zdecydował o niekandydowaniu na kolejną kadencję zarządu banku.

Jerzy Śledziewski ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości. Karierę zawodową rozpoczął w 1998 roku w Citibank Poland S.A. w obszarze Bankowości Przedsiębiorstw (Emerging Local Corporates). Następnie pracował w Banku Handlowym S.A., Kredyt Banku S.A. (gdzie w latach 2011-2013 był wiceprezesem Zarządu odpowiedzialnym za obszar Bankowości Przedsiębiorstw obsługujący klientów MŚP i Korporacyjnych) i Banku Zachodnim WBK S.A. (gdzie m.in. był członkiem Rady Nadzorczej BZ WBK Lease S.A. i BZ WBK Leasing S.A., Rady Nadzorczej BZ WBK Faktor, Komitetu Kredytowego Banku, Forum Polityki Kredytowej oraz Forum Marketingowego BZ WBK S.A.). Od sierpnia 2016 r. pełnił funkcję Wiceprezesa BNP Paribas Bank Polska S.A. odpowiedzialnego za Obszar Bankowości Korporacyjnej, a od kwietnia 2018 r. odpowiadał  za Obszar Bankowości MSP i Korporacyjnej.

Andre Boulnager nadzoruje w BNP Paribas Bank Polska Obszar Bankowości CIB, w tym Pion Rynków Finansowych, Departament Klientów Strategicznych CIB, Departament Wsparcia i Rozwoju Biznesu CIB oraz Departament Usług Powierniczych. W 1986 roku z wyróżnieniem ukończył (magna cum laude) Université Libre de Bruxelles. Pracował w Crédit Communal de Belgique (obecnie Belfius Bank), Banque Paribas Belgium i Banque Paribas France (jako wiceprezes). Od 2002 r. kontynuował swoją karierę w BNP Paribas we Francji (m.in. na stanowiskach Dyrektora Zarządzającego Obszarem Bankowości Korporacyjnej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz Dyrektora Generalnego Obszaru Bankowości Korporacyjnej i Transakcyjnej). W latach 2010 – 2014 zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego i Prezesa Zarządu w BNP Paribas w Holandii. W 2014 r. został Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Operacji w Bankowości Korporacyjnej w regionie Europy, a w 2015 r. Dyrektorem Zarządzającym Obszarem Operacji w Regionie EMEA. Od 2017 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu BNP Paribas JSC oraz Dyrektora Generalnego dla obszaru Federacji Rosyjskiej. Od listopada 2018 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska odpowiedzialnego za Obszar Bankowości CIB.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość