Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Ponad 2 mld złotych finansowania dla Grupy Ciech. Bank BNP Paribas agentem kredytu w transakcji

Bank BNP Paribas będzie pełnił rolę agenta kredytu w konsorcjum, które w ciągu najbliższych pięciu lat zapewni Grupie CIECH finansowanie o łącznej wartości 2,115 mld złotych. Umowa pozwoli spółce CIECH i jej wybranym podmiotom zależnym na dalszy rozwój działalności operacyjnej.

Umowa obejmuje kredyt terminowy amortyzowany w wysokości 560 mln zł, kredyt terminowy nieamortyzowany w wysokości 1,305 mld zł oraz kredyt rewolwingowy do łącznej kwoty 250 mln zł. Bank BNP Paribas jest jednym z jedenastu banków uczestniczących w konsorcjum, trzecim pod względem wysokości udzielonego finansowania. Nowa umowa to dla banku kontynuacja wieloletniej współpracy z CIECH.

CIECH to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE. Od 2005 roku spółka CIECH S.A. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a od 2016 roku, równocześnie, na jednej z największych giełd w Europie - Börse Frankfurt. Rozwój Grupy wspiera inwestor strategiczny – Kulczyk Investments.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość