Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas współorganizatorem i dealerem rekordowej emisji obligacji Ghelamco

Bank BNP Paribas pełnił rolę współorganizatora i dealera w skierowanej do inwestorów instytucjonalnych emisji obligacji Ghelamco Invest. Emisja, największa w historii spółki i jedna z największych na polskim rynku długu korporacyjnego w sektorze real estate, miała wartość 285 mln złotych.

Transakcja została zrealizowana w ramach ustanowionego w lutym 2021 r. programu bezprospektowych emisji obligacji o wartości do 400 mln zł, w którym Bank BNP Paribas jest współorganizatorem i dealerem. 

- Nasz Klient z sukcesem zrealizował swoje cele związane z emisją, czego mu serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że nasz zespół mógł przyczynić się do powodzenia tej emisji – komentuje Katarzyna Goebel, Dyrektor Biura Instrumentów Dłużnych w Banku BNP Paribas.

W ramach emisji Ghelamco Invest pozyskał nowych inwestorów instytucjonalnych oraz częściowo refinansował zadłużenie obligacyjne zapadające w 2022 roku. Nowe środki stanowiły 57% całkowitej wielkości transakcji, pozostałe 43% pochodziło od inwestorów rolujących swoje ekspozycje. Termin wykupu obligacji o zmiennym oprocentowaniu przypada na grudzień 2024 roku.

- Po raz kolejny zaufali nam inwestorzy i partnerzy emisji obligacji. Wśród nich znalazły się największe instytucje finansowe w Polsce. Dziękujemy wszystkim stronom za zaangażowanie i dobrą współpracę – mówi Jarosław Jukiel, dyrektor finansowy i członek zarządu grupy Ghelamco w Polsce.

Ghelamco Poland to lider rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i pionier w dziedzinie innowacji, zrównoważonego budownictwa i kreowania przestrzeni publicznej. Przez 30 lat, jako inwestor, deweloper i generalny wykonawca, firma ugruntowała swoją wiodącą pozycję na polskim rynku dostarczając 658 tys. m2 najwyższej klasy powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej. Flagową inwestycją firmy jest kompleks biurowy Warsaw Spire wraz z placem Europejskim, uznany za najlepszy budynek biurowy na świecie w prestiżowym konkursie MIPIM Awards 2017. Ostatnimi wielkimi inwestycjami są zbudowane przy Rondzie Daszyńskiego: kompleks The Warsaw Hub oraz najnowszy wieżowiec, wypełniony nowoczesnymi technologiami Warsaw Unit.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość