Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas wyłącznym organizatorem i dealerem emisji obligacji ATAL

Bank BNP Paribas pełnił rolę wyłącznego organizatora i dealera w skierowanej do inwestorów instytucjonalnych emisji dwuletnich obligacji ATAL SA o wartości 120 mln złotych.

Transakcja została zrealizowana w ramach ustanowionego w marcu 2021 r. programu bezprospektowych emisji obligacji do kwoty 200 mln zł, w którym Bank BNP Paribas jest wyłącznym organizatorem i dealerem. ATAL wyemitował 2-letnie obligacje serii AX o zmiennym oprocentowaniu opartym o WIBOR6M i marżę wynoszącą 215 pb. Środki z emisji przeznaczone będą na finansowanie bieżącej działalności spółki, w tym finansowanie wydatków związanych z przygotowaniem projektów deweloperskich oraz zakup gruntów.

- Oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów, a popyt zgłoszony przez nich dwukrotnie przekroczył liczbę oferowanych papierów. W rezultacie w porównaniu do poprzedniej emisji ATAL obniżył koszt finansowania aż o 45 p.p. Z jednej strony potwierdza to bardzo dobry sentyment na polskim rynku długu, a z drugiej pokazuje jak dobrze inwestorzy oceniają emitentów takich jak ATAL, którzy niezwykle sprawnie potrafili poradzić sobie z trudnościami wywołanymi przez pandemie - komentuje Paweł Tomalski, Ekspert w Biurze Emisji Instrumentów Dłużnych w Banku BNP Paribas.

Kolejna udana emisja obligacji to potwierdzenie atrakcyjności spółki i oferowanych walorów, ale także jasny sygnał, że model biznesowy ATAL spotyka się z pozytywnymi reakcjami inwestorów. Regularnie decydujemy się na korzystanie z finansowania pochodzącego z papierów dłużnych, dzięki czemu zbudowaliśmy zaufanie i jesteśmy wiarygodnym partnerem dla instytucji finansowych. Nie bez znaczenia jest także fakt, że mimo wpływu, jaki na sytuację gospodarczą wywiera globalna pandemia, ATAL może się pochwalić bardzo dobrą sytuacją finansową i zmniejszeniem długu netto w relacji do kapitału własnego – komentuje Zbigniew Juroszek, prezes zarządu ATAL S.A.

 

ATAL SA jest jednym z czołowych deweloperów w Polsce realizującym inwestycje w sektorze mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych, od pojedynczych budynków wielorodzinnych w centralnych lokalizacjach po wieloetapowe osiedla, zlokalizowane w obrębie siedmiu największych aglomeracji w Polsce: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Trójmiasta, Łodzi i aglomeracji śląskiej. Od czerwca 2015 roku akcje ATAL SA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość