Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

„Samodzielniaki ogarniają budżet”. Bank BNP Paribas zaprasza rodziców i dzieci na warsztaty o finansowej samodzielności

Bank BNP Paribas podkreśla znaczenie edukacji finansowej najmłodszych. W niedzielę, 9 maja, o godzinie 19:00, odbędzie się organizowany przez bank warsztat online dla dzieci chcących uczyć się samodzielności w świecie finansów i rodziców, którzy je w tym wspierają. Wydarzenie „Samodzielniaki ogarniają budżet” jest bezpłatne, będzie miało atrakcyjną, interaktywną formę, a o jego merytoryczną wartość zadbają zaproszeni eksperci: psycholog Martyna Filipiak, blogerka Ewa Wojtan, ekonomista Łukasz Grygiel i autor książek dla dzieci Grzegorz Kasdepke.

Wydarzenie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych na stronie http://www.misjasamodzielnosc.pl/strefarodzica oraz na wydarzeniu na Facebooku.

Coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak istotnym elementem wychowania dziecka jest edukacja finansowa. Niestety wciąż nie ma wielu inicjatyw, które wspierałyby ich w tym niełatwym zadaniu. Postanowiliśmy to zmienić, a warsztaty są elementem szerszej kampanii - na stronie misjasamodzielność.pl udostępniamy rodzicom artykuły, podcasty i inne przydatne narzędzia do wykorzystania w domu podczas zabaw z dziećmi, a najmłodszym – edukacyjne gry – mówi Małgorzata Witkowska, kierownik Zespołu Trade Marketingu i Innowacji w Banku BNP Paribas.

Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku od 7 do 13 lat oraz ich rodziców. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane zasady planszowej gry symulacyjnej Budżet Samodzielniaka. Grając w nią, dzieci i rodzice staną w obliczu różnych życiowych sytuacji. Najmłodsi będą mogli pod okiem swoich opiekunów podejmować samodzielne decyzje związane z wydatkami i oszczędnościami. Gra pomaga przygotować dzieci do zarządzania własnymi pieniędzmi teraz i w przyszłości. Podczas wydarzenia każdy będzie mógł skorzystać z planszy pomocniczej, gotowej do wydruku na stronie misjasamodzielnosc.pl w zakładce Strefa rodzica.

Oprócz gry, Bank BNP Paribas przygotował dla uczestników wydarzenia ekspercką debatę. Z rozmowy zaproszonych gości – psycholog Martyny Filipiak, blogerki Ewy Wojtan, ekonomisty Łukasza Grygiela i autora książek dla dzieci Grzegorza Kasdepke, dowiemy się, jak w sposób odpowiedzialny uczyć dzieci samodzielności finansowej i odpowiadać na trudne pytania o pieniądze. Goście wskażą, jak taka samodzielność może wpłynąć na rozwój dziecka, podpowiedzą, jakich błędów unikać, od czego powinna zależeć wysokość kieszonkowego i jak zareagować w niełatwych sytuacjach – np. gdy maluch zgubi pieniądze lub będzie chciał je wydać w nieodpowiedni sposób. Eksperci opowiedzą również o tym, jak w procesie edukacji finansowej można wykorzystać realne produkty bankowe przeznaczone dla najmłodszych.

Warsztaty wpisują się w ideę „Misji edukacja”, która obejmuje szereg działań edukacyjnych z zakresu finansów, ekologii, bezpieczeństwa, przedsiębiorczości czy psychologii, inicjowanych przez Bank BNP Paribas. Wydarzenie realizuje również jeden z 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (cel 4. – quality education), które bank traktuje jako drogowskaz w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość