Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Pierwszy bank w Polsce rozpoczyna współpracę z Doconomy. BNP Paribas Bank Polska zaoferuje 3,9 mln Klientów narzędzia cyfrowe pomagające prowadzić zrównoważony styl życia

BNP Paribas Bank Polska umacnia swoją pozycję w dziedzinach innowacji, zrównoważonego rozwoju, pozytywnego wpływu na klimat i angażowania Klientów. Od teraz bank będzie blisko współpracował z firmą Doconomy przy wdrożeniu narzędzi mających zastosowanie na lokalnym rynku. Podstawą będzie umożliwienie Klientom śledzenia i mierzenia wytwarzanego przez nich śladu węglowego. Wprowadzając licznik wpływu Åland Index do swojej oferty inteligentnych usług dla Klientów, którzy chcą przyczyniać się do pozytywnych zmian, BNP Paribas Bank Polska jako pierwszy bank w Polsce staje się prekursorem przemian.

- Współpraca z Doconomy w zakresie angażowania naszych Klientów to pierwszy etap oferowania innowacyjnych i łatwych w użyciu narzędzi w tym obszarze. Już dziś realizujemy szereg inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale chcemy także wspierać naszych Klientów w tworzeniu lepszego jutra - mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Komunikacji i Marketingu w BNP Paribas Bank Polska.

Banki i dostawcy usług finansowych stale podnoszą poprzeczkę. Rok 2021 przynosi wyraźny wzrost zaangażowania w dostarczanie Klientom narzędzi do codziennego działania na rzecz klimatu i stymulowania świadomej konsumpcji w kolejnych krajach.

- Umożliwiając Klientom śledzenie, zrozumienie i świadome obniżanie śladu węglowego, BNP Paribas Bank Polska wzmacnia swoją pozycję i daje przykład innym. Zespół cechujący się wielką pasją i wiedzą gwarantuje, że kolejne inicjatywy z korzyścią dla ich Klientów i dla planety są tylko kwestią czasu. Pomagając Klientom na każdym etapie drogi do pewniejszego jutra, BNP Paribas Bank Polska kwestionuje tradycyjne postrzeganie banków lokalnych - mówi Mathias Wikström, Prezes Doconomy.

 

---

Doconomy:

Założona w 2018 roku firma Doconomy dostarcza rozwiązania cyfrowe służące do śledzenia i mierzenia śladu węglowego. DO, czyli aplikacja mobilnej bankowości firmy Doconomy, służy do zarządzania oszczędnościami i promuje zrównoważoną konsumpcję. Wchodzący w skład aplikacji DO kalkulator wpływu Åland Index Solutions korzysta z danych obejmujących 99% globalnej kapitalizacji rynkowej za sprawą wyjątkowego partnerstwa z Trucost, firmą będącą częścią S&P Global. W ramach współpracy z Sekretariatem Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC), nakierowanej na edukowanie i angażowanie osób w działania na rzecz klimatu, rozwijane są również dodatkowe innowacyjne narzędzia do analizy naszego wpływu. Doconomy stosuje innowacje, dane i projektowanie, aby wspierać zmiany zachowań konsumentów umożliwiając im dokonywanie świadomych wyborów, co z kolei promuje zrównoważoną konsumpcję. Jednym z narzędzi, zwiększających przejrzystość i odpowiedzialność na poziomie produktu, jest 2030 Calculator.

https://www.doconomy.com

https://www.2030calculator.com/

https://planetloyalty.com/

http://www.alandindexsolutions.com/

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość