Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas wesprze Resource Partners w akwizycji spółki Nesperta

Bank BNP Paribas udzielił finansowania konsorcjalnego Resource Partners, które zostanie przeznaczone na zakup większościowego pakietu udziałów w firmie Nesperta sp. z o.o., będącej wieloletnim Klientem banku. Transakcja przyczyni się do ekspansji zagranicznej Nesperty, wiodącego polskiego producenta i dystrybutora lakierów hybrydowych. Udzielone finansowanie opiewa na ponad 124 mln zł.

Nesperta jest pionierem i liderem w segmencie lakierów hybrydowych w Polsce. Zróżnicowanie kanałów dystrybucji oraz innowacyjna i szeroka paleta produktów do pielęgnacji i zdobienia paznokci wpływa na dużą rozpoznawalność jej głównych marek Semilac i HiHybrid. Spółka udostępnia je poprzez własną platformę e-commerce, profesjonalne salony kosmetyczne, a także wiodące sieci drogerii i własne punkty sprzedaży w galeriach handlowych. Lokalny sukces przedsiębiorstwa był wspierany przez rozwój na rynkach zagranicznych w tym w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Serbii. Teraz spółka stawia na dalszą ekspansję międzynarodową i rozwój oferty produktowej.

- To kolejna transakcja akwizycyjna, w której mamy przyjemność uczestniczyć w tym roku. Cieszymy się, że moglibyśmy wesprzeć fundusz Resource Partners oraz umożliwić naszemu wieloletniemu Klientowi, spółce Nesperta, wejście w kolejny etap rozwoju – mówi Łukasz Pobudejski, dyrektor Departamentu Finansowania Strukturyzowanego w Banku BNP Paribas.

Finansowanie opiewające na 124,25 mln zł zostało udzielone przez Bank BNP Paribas w konsorcjum z innym bankiem. Poprzez nabycie większościowego pakietu udziałów w spółce Nesperta, Resource Partners, renomowany inwestor private equity, realizuje strategię inwestycyjną polegającą na wspieraniu rozwoju małych i średnich firm z sektora dóbr i usług konsumenckich.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość