Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas trzykrotnym liderem Rankingu Odpowiedzialnych Firm

W XV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm, Bank BNP Paribas, trzeci rok z rzędu, zajął 1. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.  

- Kwestie prowadzenia biznesu w sposób odpowiedzialny, czyli uwzględniający etyczne, społeczne i środowiskowe aspekty, ma dla nas szczególne znaczenie, dlatego niezwykle cieszę się z wyróżnienia w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. To docenienie codziennej pracy wszystkich pracowników banku, za co serdecznie dziękuję. Wierzę, że dzięki wspólnym staraniom wszystkich firm biorących udział w Rankingu, mamy szansę na bezpieczną i zrównoważoną przyszłość – mówi Przemek Gdański, prezes Zarządu Banku BNP Paribas.

Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) i zrównoważonym rozwojem. W Rankingu największe spółki w Polsce oceniane są pod kątem stosowania niezbędnych instrumentów na drodze doskonalenia polityki, struktur i procesów, by pełniej podejmować wyzwania zrównoważonego rozwoju. Ankieta, na podstawie której powstaje ROF jest corocznie modyfikowana, z uwzględnieniem zmian zachodzących na polskim rynku. Ranking powstaje w oparciu o wyniki prezentowane samodzielnie przez firmy w ankiecie i poddane weryfikacji, zgodnie z zastrzeżoną metodologią.

- Zdobycie pozycji lidera Rankingu Odpowiedzialnych Firm po raz trzeci to ogromne docenienie działań Banku BNP Paribas. To dla nas też potężna dawka motywacji do dalszego działania na rzecz budowania odpowiedzialnej i zrównoważonej organizacji, przyczyniającej się do realnych zmian w otoczeniu. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom banku, którzy przyczyniają się do realizacji Strategii CSR i Zrównoważonego Rozwoju oraz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ – mówi Maria Krawczyńska, dyrektor Biura CSR (Społecznej Odpowiedzialności Biznesu) i Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas.

Wszystkie edycje Rankingu Odpowiedzialnych Firm były przygotowywane przez prof. Bolesława Roka z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosława Horodeckiego, redaktora i wydawcę. Od 2018 roku organizatorem ROF jest Koźmiński Business Hub. Partnerem merytorycznym  Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2021 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi jest Deloitte Polska, a partnerem technologicznym – SMART CSR-Concret Consulting.  Partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Więcej informacji: http://rankingodpowiedzialnychfirm.pl/

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość