Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Tenis na międzynarodowym poziomie wraca do Warszawy. Startuje BNP Paribas Polish Cup

BNP Paribas Polish Cup, turniej rangi ATP Challenger 80, odbędzie się na obiekcie Legia Tenis&Golf przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie. Potrwa od 23 do 29 sierpnia. Pula nagród to blisko 45 tys. euro. Bank BNP Paribas, czyli sponsor tytularny warszawskich zmagań i największy sponsor tenisa na świecie, wspiera również największy kobiecy turniej w Polsce - BNP Paribas Poland Open.

W turnieju głównym BNP Paribas Polish Cup zagra 32 zawodników. Najwyżej rozstawionym tenisistą będzie Daniel Altmaier, obecnie notowany na 120. miejscu rankingu ATP. W Warszawie zagra także Leo Borg, syn legendarnego Björna Borga, który odwiedzi stolicę aby wspierać go z trybun.

- Pod hasłem „We Are Tennis” wspieramy rozwój tenisa na całym świecie, coraz mocniej angażując się również w Polsce. Cieszymy się, że tenis w świetnym wydaniu wraca do stolicy, a także, że możemy rozwijać ten sport kompleksowo. Jesteśmy już sponsorem tytularnym największego w kraju turnieju kobiecego i licznych inicjatyw na poziomie amatorskim. Na warszawski turniej panów patrzymy w perspektywie długoterminowej, chcemy zwiększać jego rangę i prestiż – tłumaczy Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

W lipcu na kortach Klubu Tenisowego Arka w Gdyni odbyła się pierwsza edycja kobiecego turnieju tenisowego rangi WTA 250 - „BNP Paribas Poland Open”. To największy turniej tenisowy rozgrywany w Polsce i jedyny, w którym startuje czołówka światowego rankingu. Imprezę otworzyło spotkanie z najlepszymi polskimi tenisistami Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem.

Grupa BNP Paribas już od niemal półwiecza jest największym sponsorem tenisa na świecie. Grupa sponsoruje m.in. jeden z najbardziej prestiżowych turniejów świata – wielkoszlemowy Roland Garros w Paryżu, a także jeden z największych turniejów WTA i ATP, rokrocznie rozgrywany w amerykańskim Indian Wells. Ważnym aspektem zaangażowania banku w rozwój tego sportu jest również wsparcie rozgrywek amatorskich, juniorskich oraz dla tenisistów z niepełnosprawnościami.

Podczas wszystkich turniejów tenisowych sponsorowanych przez Bank BNP Paribas, promowana jest akcja „Aces from the Heart”. Za każdego asa serwisowego podczas turnieju, bank przekazuje określoną kwotę na wybrany cel charytatywny. W przypadku BNP Paribas Polish Cup, każdy as będzie warty 50 złotych. Pieniądze zostaną przekazane Fundacji Widzimy Inaczej, która stawia sobie za cel włączanie osób z niepełnosprawnościami w główny nurt życia społecznego i kulturalnego, stawiając na ich rozwój i aktywność. Jedną z inicjatyw fundacji jest projekt „Akademia Tenisa dla Niewidomych i Słabowidzących”, promujący blind tennis.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość