Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas po raz trzeci partnerem strategicznym Mastercard OFF CAMERA. Festiwal startuje w piątek

W piątek, 3 września rozpoczyna się 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. Festiwal potrwa 10 dni, a filmy będzie można oglądać w krakowskich kinach i miejskich plenerach oraz online – na player.pl i playkrakow. Już po raz trzeci partnerem strategicznym wydarzenia jest Bank BNP Paribas.

Po roku przerwy festiwal wraca do Krakowa w swojej tradycyjnej formie. W 2020 r. ze względu na szczególne okoliczności, organizatorzy zdecydowali się na nietypowe formy projekcji – kino samochodowe oraz transmisje filmów w internecie.

- Cieszymy się, że miłośnicy kina znów będą mogli wspólnie oddawać się swojej pasji i chłonąć atmosferę festiwalu w kinach i na świeżym powietrzu. Powrót kultury do „normalności” sprzed pandemii to dla wielu długo wyczekiwany powiew optymizmu, a dla nas, jako partnera strategicznego wydarzenia, dowód, że pozytywne oddziaływanie banku może wychodzić daleko poza finansowanie gospodarki – mówi Małgorzata Wasiuk, dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas wspiera organizatorów w wielu obszarach i realizuje własne pomysły na festiwalowe atrakcje dla kinomanów. Jest partnerem kina plenerowego na Placu Szczepańskim oraz codziennych rozmów Oliviera Janiaka z gwiazdami ekranu, które będą odbywały się w tym samym miejscu, w cyklu OLIVIER ON OFF powered by BNP PARIBAS. Bank patronuje także Nagrodzie Publiczności przyznawanej podczas Gali Zamknięcia oraz sekcji filmowej „Panorama”, w której prezentowane będą najnowsze filmy uznanych reżyserów, a także produkcje początkujących filmowców, którzy zwrócili na siebie uwagę widzów i krytyków na całym świecie. 10 września odbędzie się również pokaz specjalny, którego gościem będzie Andrzej Chyra. Dodatkowo, w miasteczku festiwalowym na Placu Szczepańskim zlokalizowana będzie specjalna strefa Banku BNP Paribas z licznymi atrakcjami.

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, widzowie będą mieli szansę na obejrzenie ponad 80 filmów. Dwie gale i pokazy specjalne zapewnią okazję do spotkań z twórcami i gwiazdami kina. Dodatkowe atrakcje, które organizatorzy przygotowali dla uczestników to m.in. SerialCon – najstarsza impreza dla fanów seriali w Polsce, pełna prelekcji, dyskusji panelowych, warsztatów oraz projekcji; OFF Scena czyli spotkania z muzykami z całego świata; a także Pro Industry – cykl warsztatów w formule okrągłego stołu i spotkań indywidualnych kierowanych do osób z branży filmowej, które chcą rozwijać swoje zawodowe umiejętności.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie https://offcamera.pl/.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość