Bank zmieniającego się świata

Trzy nagrody 2021 Euromoney Global Awards dla BNP Paribas. Grupa wyróżniona miedzy innymi za zaangażowanie w zrównoważone finanse

Grupa BNP Paribas została uznana przez wiodący magazyn finansowy Euromoney za lidera w dziedzinie globalnych działań na rzecz budowania zrównoważonej gospodarki. Bank niezmiennie od wielu lat jest mocno zaangażowany w rozwijanie produktów, usług, wskaźników i metodologii umożliwiających wprowadzanie zrównoważonych zmian.

Wieloletnie zaangażowanie w zrównoważony rozwój

Grupa BNP Paribas została doceniona za wieloletnie zaangażowanie w tworzenie rozwiązań zrównoważonego finansowania, które są wspierane przez rygorystyczne standardy pomiarów i otrzymała następujące nagrody:

  • Najlepszy bank na świecie w dziedzinie zrównoważonego finansowania
  • Najlepszy bank na świecie w dziedzinie danych i technologii w obszarze ESG
  • Najlepszy bank na świecie dla sektora publicznego

Nagrody potwierdzają kompetencje Grupy w pomaganiu Klientom w realizacji ich strategii transformacji w taki sposób, aby wspierać ich sukces komercyjny.

Nagrody te są odzwierciedleniem zaufania, za które chciałbym podziękować naszym Klientom. Dziękuję także naszym pracownikom, którzy służą im z wielkim zaangażowaniem. Doceniony został wkład Grupy w odpowiedzialny i zrównoważony rozwój poprzez finansowanie gospodarki i doradzanie Klientom w ich transformacji – mówi Jean-Laurent Bonnafé, prezes Grupy BNP Paribas.

Kompetencje kluczem we wsparciu transformacji Klientów

Jako zintegrowany i zdywersyfikowany bank posiadający lokalne kompetencje i międzynarodowy zasięg BNP Paribas towarzyszy Klientom w realizacji ich planów związanych ze zrównoważonym rozwojem. Łącząc możliwości w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej z kompetencjami w bankowości detalicznej, zarządzaniu aktywami, działalności ubezpieczeniowej, kredytach konsumenckich i nieruchomościach, BNP Paribas tworzy rozwiązania, które sprawdzają się w różnorodnych sektorach, grupach Klientów i strategiach.

W uzasadnieniu nagrody, magazyn Euromoney wskazał przykłady rozwiązań wspierających transformację energetyczną Klientów, w tym kalkulator śladu węglowego oferowany przez Bank BNP Paribas Klientom detalicznym w Polsce.

W pracy z Klientami nad ich transformacją w kierunku zrównoważonego rozwoju Grupa BNP Paribas stawia na podejście naukowe, oparte na dowodach. Dokłada także starań, aby dane ESG były elementem DNA finansów, by tworzyły podstawę planu działania w zakresie ESG przyspieszając transformację nas wszystkich w kierunku neutralności klimatycznej. BNP Paribas jako jeden z pierwszych podejmuje pilne wyzwania dotyczące danych ESG – od spełniania wymagań nadzorczych i standardów w oparciu o dane przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyka transformacji, aż po uwzględnianie popartych naukowo celów w strategiach finansowania Klientów oraz tworzenie wiodących partnerstw branżowych.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość