Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas wyłącznym organizatorem i dealerem emisji obligacji ATAL

Bank BNP Paribas pełnił rolę wyłącznego organizatora i dealera w skierowanej do inwestorów instytucjonalnych emisji dwuletnich obligacji ATAL SA o wartości 120 mln zł.

22 września ATAL przydzielił warunkowo 120 mln zł. obligacji serii AY emitowanych w ramach ustanowionego w marcu 2021 r. programu bezprospektowych emisji obligacji, w którym Bank BNP Paribas jest wyłącznym organizatorem i dealerem. ATAL emituje 2-letnie obligacje serii AY o zmiennym oprocentowaniu opartym o WIBOR6M i marżę wynoszącą 175 pb. Środki z emisji przeznaczone będą na finansowanie bieżącej działalności spółki, w tym finansowanie wydatków związanych z przygotowaniem projektów deweloperskich oraz zakup gruntów.

- Boom na rynku mieszkaniowym najlepiej wykorzystują deweloperzy, którzy w czasie pandemii nie próżnowali i regularnie wprowadzali nowe inwestycje do oferty. Taką strategię przyjął ATAL dzięki czemu osiąga obecnie znakmite wyniki sprzedaży, co za chwilę przełoży się na wysokie zyski. Między innymi dzięki temu oferta obligacji spoktała się z rekordowym zainteresowaniem. W trakcie procesu wartość emisji była zwiększana dwukrotnie, ksiażka popytu została nadpisana niemal trzykrotnie, a koszt finansowania został obniżony aż o 40 pb. w porównaniu do emisji sprzed pół roku. Dodatkowo cieszy nas fakt, że do wzięcia udziału w emisji przekonaliśmy nowych inwestorów, tym samym dywersyfikacja pośród obligatariuszy jest coraz większa. mówi Paweł Tomalski, Ekspert w Biurze Emisji Instrumentów Dłużnych w Banku BNP Paribas.

– To dla ATAL kolejna zakończona pełnym sukcesem emisja. Cieszy nas tak duże zainteresowanie i zaufanie inwestorów do Spółki, które potwierdzają naszą rzetelność i wiarygodność na rynku kapitałowym.  Jednocześnie nasza intensywna praca w zakresie realizacji projektów deweloperskich i rozwoju struktur Spółki mają realne przełożenie na duży popyt w bieżącej emisji – mówi Andrzej Biedronka-Tetla, Dyrektor Finansowy w ATAL S.A.

 

 ***

ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość