Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas z nagrodą „Bank of the Year in Poland” miesięcznika The Banker

Bank BNP Paribas został uznany przez prestiżowy miesięcznik The Banker, należący do Financial Times Group, bankiem 2021 roku w Polsce. Organizatorzy oceniali osiągnięte przez instytucje wyniki finansowe, a także inicjatywy strategiczne, rozwój technologiczny, produkty i usługi oraz działania podjęte w ramach walki z pandemią.

- W mijającym roku sektor bankowy w Polsce musiał mierzyć się z wieloma wyzwaniami, od skutków pandemii, przez rekordowo niskie stopy procentowe, po wciąż niewyjaśnioną kwestię kredytów frankowych. Sukces w prestiżowym konkursie The Banker, osiągnięty w takim czasie, cieszy szczególnie, bo potwierdza jak dojrzałą i odporną organizacją stał się nasz bank. Trudne otoczenie rynkowe nie przeszkodziło nam w dynamicznym rozwoju działalności i zwiększaniu świadomości marki, jako odpowiedzialnej i innowacyjnej – mówi Dariusz Maciołek, Dyrektor Zarządzający Pionu Marketingu, Komunikacji, Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Członkowie konkursowego jury brali pod uwagę działania banków w pięciu kategoriach. Statuetkę dla banku roku w Polsce, Bank BNP Paribas zawdzięcza osiągniętym wynikom biznesowym, efektywnej odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią, a także kampanii „Świat Cię potrzebuje” (kategoria Inicjatywa strategiczna), wdrożeniu projektu MIGAM (kategoria Technologia) oraz implementacji kalkulatora AgroEmisji na portalu agronomist.pl (kategoria Produkty i usługi).

Kampania „Świat Cię potrzebuje” ruszyła w Dzień Ziemi. Bank pokazywał w niej, że działania każdego z nas mają ogromny wpływ na stan naszej planety i jej mieszkańców, a także, jak odpowiedzialny wybór zrównoważonych produktów i usług wpływa na realizację Agendy 2030.

W ramach projektu MIGAM, w oddziałach i na infolinii bank udostępnił bezpłatną pomoc tłumacza języka migowego. Osoby głuche mogą skorzystać z własnego telefonu lub specjalnego tabletu, by połączyć się z profesjonalnym tłumaczem, który przybliży ofertę banku, używając polskiego języka migowego.

Kalkulator AgroEmisja, pozwala producentom rolnym i rolnikom szacować wielkość emisji gazów cieplarnianych z upraw roślin i produkcji mleczarskiej.

Nagroda przyznana przez miesięcznik The Banker to kolejne wyróżnienie dla Banku BNP Paribas w tym roku. Bank zdobył m.in. tytuł „Najlepszego banku w Polsce” w konkursie Instytucja Roku oraz zwyciężył w kategorii ESG siódmej edycji rankingu „Gwiazdy Bankowości”.

The Banker to profesjonalne czasopismo finansowe, wydawane przez Financial Times Group od 1926 r.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektor Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość