Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas sfinansuje budowę parku logistycznego pod Wrocławiem

Bank BNP Paribas, jako wyłączny kredytodawca, udzieli finansowania w kwocie ponad 70 mln euro na budowę parku logistycznego pod Wrocławiem, w zielonej transakcji kredytowej na rynku nieruchomości. W ramach projektu powstaną cztery magazyny klasy A o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) ponad 190 000 mkw.

Umowa obejmuje ponad 70 mln euro kredytu na realizację inwestycji oraz ponad 40 mln złotych kredytu VAT. Głównym inwestorem jest koreański konglomerat przemysłowo-inwestycyjny GS E&C, obsługiwany przez BNP Paribas w Azji. To pierwsza na świecie inwestycja GS E&C na rynku magazynowym. To jednocześnie druga pod względem wielkości transakcja finansowania nieruchomości przez Bank BNP Paribas w Polsce, która jest również wynikiem bliskiej współpracy z zespołem odpowiedzialnym za rynek Koreański w Grupie BNP Paribas.

- GS E&C jest istotnym Klientem Grupy BNP Paribas w Azji. Cieszę się, że możemy wesprzeć GS E&C w planach rozwoju i poprzez tę transakcję rozszerzyć na Polskę współpracę, realizowaną dotychczas na innych rynkach – mówi Marek Kowalski, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku BNP Paribas.

- Grupa BNP Paribas ma wieloletnią, silną relację z GS E&C, która jest jedną z wiodących firm inżynieryjno-budowlanych w Korei. Jestem bardzo zadowolony, że możemy rozwinąć tę relację na Polskę poprzez udzielone „Zielone Finansowanie”. Jestem przekonany, że jest to dobry początek  - mamy nadzieję wspierać GS E&C w dalszej ekspansji w Europie. – mówi Jong Gab SEO, dyrektor ds. klientów korporacyjnych w seulskim oddziale BNP Paribas.

Transakcja potwierdza, że Bank BNP Paribas konsekwentnie wspiera zrównoważone budownictwo i finansuje „zielone” aktywa. Park magazynowy jest certyfikowany na poziomie BREEAM Excellent. Inwestycja powstanie w okolicy Wrocławia, a więc w jednym z głównych ośrodków logistycznych w Polsce.

- Park logistyczny, który będziemy finansować, jest obiektem nowoczesnym, przyjaznym środowisku, co zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. Sektor magazynowy jest w dobrej kondycji. Można go określić jako beneficjenta sytuacji wywołanej pandemią, a skutkującej zwiększonym popytem na powierzchnię magazynową w celu zabezpieczenia łańcucha dostaw oraz rozwojem sektora e-commerce. Renomowany inwestor, z którym nasza Grupa współpracuje od lat, atrakcyjna lokalizacja, profesjonalny deweloper odpowiedzialny za realizację projektu i jego komercjalizację, budynki przyjazne środowisku – to nas przekonało, że jest to projekt, w który powinniśmy się zaangażować, dodaje Marek Kowalski.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość