Bank zmieniającego się świata

Przyznano certyfikaty Top Employer 2022. Bank BNP Paribas doceniony w Polsce i w Europie

Bank BNP Paribas już po raz dziewiąty uzyskał tytuł Top Employer Polska oraz zdobył certyfikat Top Employer Europe 2022. Wyniki tegorocznego badania praktyk HR zostały ogłoszone przez Top Employers Institute 20 stycznia. Certyfikacja potwierdza, że bank stosuje najlepsze standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

- Ogromnie cieszy nas to wyróżnienie. Tym bardziej, że jest przyznane w tym szczególnym czasie, gdy pandemia postawiła przed pracodawcami niespotykane dotąd wyzwania. Przyjazne środowisko pracy stało się teraz jeszcze istotniejsze, a jednocześnie pojęcie to rozszerzyło swoje znaczenie. Bardzo ważne jest dla nas, żeby w tak zmiennym otoczeniu zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i wsparcie. Niezależnie od pandemii dbamy również o to, aby nasz bank był coraz bardziej inkluzyjny tak, by każdy pracownik czuł się akceptowany i szanowany – mówi Daria Gostkowska, Dyrektor Wykonawcza Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Banku BNP Paribas.

Organizacje certyfikowane są na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Badanie obejmuje sześć obszarów składających się z 19 tematów. Szczególnie wysoko – na poziomie blisko 100% - oceniono działania Banku BNP Paribas w obszarze strategii biznesowej i HR oraz umiejętności przywódczych (Steer), a także wartości, etyki i uczciwości, zrównoważonego rozwoju oraz różnorodności i integracji (Unite). Ponad 90-procentowy wynik bank osiągnął także w zakresie dobrostanu, zaangażowania, nagradzania i doceniania pracowników (Engage) oraz employer bandingu, pozyskiwania talentów i wdrażania nowych pracowników (Attract).

Założony ponad 30 lat temu Top Employers Institute jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Dzięki programowi certyfikacji organizacje mają szansę na obiektywną weryfikację swoich standardów zatrudnienia. Top Employers Institute  certyfikował dotychczas łącznie ponad 1 850 organizacji, które zatrudniają łącznie ponad 8 milionów pracowników w 123 krajach.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość