Bank zmieniającego się świata

Rusza I edycja międzynarodowego konkursu „Indifference Challenge”, którego partnerami strategicznymi są BNP Paribas Bank Polska oraz BNP Paribas Francja

BNP Paribas Bank Polska oraz BNP Paribas Francja wspierają nowy międzynarodowy konkurs Fundacji Auschwitz Pledge na innowacyjne projekty służące walce z obojętnością na przejawy dyskryminacji. Zgłoszenia przyjmowane są od 26 stycznia do 10 marca 2022 r. na stronie IndifferenceChallenge.org

„Nie bądź obojętny” – jedenaste przykazanie, które sformułował Roman Kent, prezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego – jest istotą konkursu, poprzez który Fundacja Auschwitz Pledge zaprasza organizacje z całego świata do przeciwstawienia się obojętności. W ramach Indifference Challenge wyłonione zostaną trzy innowacyjne projekty, które zdaniem międzynarodowej komisji konkursowej najlepiej przyczynią się do walki z obojętnością wobec przejawów dyskryminacji, w szczególności rasizmu, antysemityzmu, mizoginii, dyskryminacji migrantów i uchodźców oraz osób LGBTQIA+. Na realizację swoich działań zwycięzcy otrzymają grant w wysokości do 30 000 euro.

- Historia Holokaustu w tragiczny sposób pokazała, jak nietolerancja może przerodzić się w nienawiść i zbrodnię, jeżeli biernie się na nią przyzwala. Jako świadkowie tych wydarzeń, mamy obowiązek to przypominać – mówi Józef Wancer, honorowy Przewodniczący Rady Nadzorczej BNP Paribas Bank Polska oraz przewodniczący Rady Fundacji Auschwitz Pledge. - BNP Paribas we Francji i w Polsce, dla których równość i szacunek do innych są podstawowymi zasadami kultury organizacyjnej, dołączając do tej nowej inicjatywy jako partnerzy strategiczni, potwierdzają swoje zaangażowanie w istotne sprawy społeczne – dodaje.

Do udziału w konkursie zaproszeni są innowatorzy, organizacje pozarządowe, uniwersytety, startupy, przedsiębiorstwa, instytucje publiczne, związki wyznaniowe i nieformalne grupy uczestników z całego świata. Mogą zgłaszać  projekty, które będą realizowane przez okres od 12 do 18 miesięcy i będą wykorzystywały nowoczesne technologie (ICT) jako narzędzie do zmniejszania obojętności na dyskryminację w danym regionie.

Jest to pierwsza edycja konkursu Fundacji Auschwitz Pledge, która z czasem chce tworzyć ruch osób i organizacji zwalczających obojętność i nienawiść oraz zbudować platformę będącą inkubatorem projektów prowadzących do rzeczywistej zmiany postaw.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość