Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas zachęca do ekologicznych zmian w swoim otoczeniu z „zielonymi kredytami”

Rosnąca świadomość społeczna, coraz wyższe koszty energii i niepewność związana z sytuacją geopolityczną w Europie sprawiają, że ekologiczne rozwiązania zyskują na popularności. Bank BNP Paribas ma w ofercie Kredyt na zielone zmiany i Kredyt Czyste Powietrze, które znacznie ułatwiają sfinansowanie przyjaznych środowisku inwestycji w swoim otoczeniu.

Zachęcamy Klientów, aby wybierali ekologiczne rozwiązania nie tylko ze względu na kwestie etyczne, ale także ich opłacalność. Nie powinniśmy traktować wymiany źródła ciepła na nowocześniejsze, zielonego remontu czy wymiany okien jako kosztu, lecz w kategoriach inwestycji. Jako Bank Zielonych Zmian pomagamy naszym Klientom w realizacji takich celów – mówi Jarek Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju w Banku BNP Paribas.

Kredyt Czyste Powietrze skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, którzy chcą wymienić źródła ciepła na nowoczesne i ekologiczne. Maksymalna kwota kredytu to 100 000 złotych, a spłatę można rozłożyć nawet na 12 lat. Kredyt objęty jest Gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego. W ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” mogą liczyć na dotację o wartości nawet 37 000 złotych. Bank BNP Paribas umożliwia swoim klientom ubiegać się w prosty sposób jednocześnie o kredyt i dotację.

Kredyt na zielone zmiany pomaga sfinansować niemal dowolny „zielony remont”. Klienci mogą przeznaczyć pieniądze na modernizację źródeł ciepła lub instalacji elektrycznej, instalację pompy ciepła, wymianę okien lub drzwi, ocieplenie budynku, panele fotowoltaiczne czy termiczne kolektory słoneczne. Maksymalna kwota kredytu to 200 000 złotych. Spłatę można rozłożyć na 10 lat. Bank BNP Paribas nie pobiera prowizji od udzielenia kredytu.

Oba produkty kredytowe wspierają realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju związanych z klimatem i czystą i dostępna energią. W całym 2021 roku Bank BNP Paribas udzielił 3,9 mld zł zrównoważonego (głównie „zielonego”) finansowania.

Więcej informacji o zielonych kredytach można znaleźć na stronach:

https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-czyste-powietrze
https://www.bnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-na-zielone-zmiany

 

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość