Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas partnerem aż sześciu festiwali filmowych w tym roku

Bank BNP Paribas, od lat zaangażowany w promocję kina, w tym roku zaprasza na sześć festiwali, które zapewnią szereg atrakcji kinomanom w całej Polsce. Już jutro rusza Mastercard OFF CAMERA. W miesiącach letnich odbędą się: Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych, BNP Paribas Dwa Brzegi, festiwal Wajda na Nowo, BNP Paribas Green Film oraz trwający całe wakacje Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane.

- Hasło „We love Cinema” wyraża nasze autentyczne uznanie dla sztuki filmowej i jej znaczenia we współczesnej kulturze. Cieszymy się, że włączając się w kolejne festiwale możemy promować najwyższej jakości kino coraz szerszej widowni w całej Polsce – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Już po raz czwarty Bank BNP Paribas jest partnerem strategicznym największego w Polsce Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. 15. edycja wydarzenia odbędzie się w Krakowie od 29 kwietnia do 8 maja. Bank tradycyjnie wesprze organizatorów w realizacji kina plenerowego na Placu Szczepańskim, będzie też partnerem codziennych rozmów Oliviera Janiaka z polskimi gwiazdami w ramach cyklu OLIVIER ON OFF, pokazu specjalnego Camera ON w Kinie Kijów oraz Nagrody Publiczności. W Miasteczku Filmowym zagości Strefa Banku BNP Paribas. Bank będzie także patronował specjalnej sekcji filmowej „Nieoczekiwane przymierza”, w której zaprezentowane zostaną filmy opowiadające o zaskakujących sojuszach między skrajnie różnymi postaciami, dzięki którym obalają krzywdzące stereotypy.

Choć do wakacji jeszcze daleko, już teraz rozpoczęło się odliczanie do innego krakowskiego festiwalu wspieranego przez bank. Z okazji Dnia Ziemi, przypadającego 22 kwietnia, organizatorzy BNP Paribas Green Film Festival uruchomili na Tauron Arenie w Krakowie Licznik Ginących Gatunków, który pokazuje tempo wymierania gatunków dzikich zwierząt. To kontynuacja ubiegłorocznego Zegara Klimatycznego, który przed poprzednią edycją festiwalu odliczał czas pozostały do wyzerowania emisji CO2. W tym roku na stronie www.zegarklimatyczny.pl wskazane są przyczyny wymierania gatunków i działania, jakie można podjąć, aby spowolnić ten proces. Sam festiwal odbędzie się w dniach 14–21 sierpnia. W kinach plenerowych na Bulwarach Wiślanych widzowie będą mogli zobaczyć najlepsze polskie i zagraniczne produkcje mówiące o problemach środowiskowych oraz przysłuchiwać się ciekawym dyskusjom.

Najwcześniejsza z letnich imprez, którym patronuje Bank BNP Paribas, to sandomierski Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych. Impreza stawia sobie za cel promowanie polskich twórców i polskiego kina oraz edukację studentów i młodszych widzów. Każdego roku wręczana jest na nim Korona Sandomierska dla Reżysera NieZwykłego i Kamień Optymizmu dla Aktora Niezwykłego.  W tym roku laureatkami są Małgorzata Szumowska i Maja Ostaszewska. Impreza potrwa od 25 czerwca do 3 lipca. .

Przez cały lipiec i sierpień będzie trwał najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Widzowie wypoczywający w popularnych polskich kurortach – Sopocie, Zakopanem i Giżycku – będą mogli obejrzeć największe przeboje kinowe ostatnich lat, klasyki i filmy artystyczne. Powtórzone zostaną sprawdzone cykle tematyczne: Oscary, Piątki ze Storytel oraz 3 dni tematyczne poświęcone współpracy z Bankiem BNP Paribas: Świat Cię potrzebuje – promujące różnorodność, We Are Tennis – nie tylko dla fanów tenisa oraz Kobieta z kamerą – z filmami o kobietach, dla kobiet i reżyserowanymi przez kobiety. Zostanie także wręczony Diamentowy Klaps Filmowy przyznawany co roku, na przemian aktorkom i aktorom, którzy wnoszą do filmu pozytywne przesłanie.

Tegoroczny maraton festiwali wspieranych przez Bank BNP Paribas zamykają: BNP Paribas Dwa Brzegi, który odbędzie się w Kazimierzu Dolnym od 30 lipca do 6 sierpnia oraz 2. edycja Festiwalu Filmowego ,,Wajda na Nowo” mająca miejsce w Suwałkach od 18 do 20 sierpnia 2022 roku i upamiętniająca wybitnego reżysera Andrzeja Wajdę. Na kinomanów oprócz projekcji filmowych, wystaw i pokazów plenerowych, czekają konkursy, koncerty i spotkania autorskie.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość