Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas wspiera rozwój Velvet Care. Kredyt jest powiązany ze zrównoważonym rozwojem spółki

Bank BNP Paribas będzie wspierał rozwój Velvet Care w ramach kredytu powiązanego ze zrównoważonym rozwojem (Sustainability Linked Loan – SLL). Bank udzielił 21,5 milionów euro finansowania na nakłady inwestycyjne firmy w latach 2022-23. Pełni również role agenta finansowania oraz koordynatora SLL.

SLL to forma finansowania, która zawiera dodatkowe zobowiązania spółki do osiągnięcia określonych celów w obszarze zrównoważonego rozwoju (ESG). Bank BNP Paribas wspólnie z Velvet Care opracował cztery cele skupione wokół redukcji zużycia wody, redukcji wagi opakowań, certyfikacji surowców (FSC® oraz PEFC)* oraz bezpieczeństwa pracy. To ambitne założenia wpisujące się w kluczowe obszary działalności spółki.

Finansowanie zostanie przeznaczone na kolejne inwestycje w linie produkcyjne w Polsce i w Czechach.

- Współpraca z bankami EBOR i BNP Paribas stworzyła finansowy fundament do strategicznych inwestycji Velvet CARE w rozwój naszego biznesu i wzmocnienie pozycji lidera w branży papierniczej.  Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się wśród pionierów finansowania SLL w ramach klientów Banku BNP Paribas w Polsce dlatego, że działania w obszarze zrównoważonego rozwoju (ESG) są integralna częścią naszej strategii budowy wartości firmy.  Głęboko wierzę, że mając wsparcie renomowanych partnerów finansowych jeszcze w tym roku realizujemy nasze marzenia rozbudowując skalę przychodów biznesu do poziomu 1 mld zł, co będzie spektakularnym wynikiem w 125 letniej historii naszej firmy. – mówi Artur Pielak, CEO Velvet Care.

- Nasza współpraca z Velvet Care trwa już sześć lat. Razem z EBOR wspieramy inwestycje spółki od 2016 r., w tym m.in. zwiększenie efektywności energetycznej zakładu w Kluczach. W 2020 r. samodzielnie sfinansowaliśmy transakcję przejęcia przez nią firmy MORACELL, największego producenta papierowych wyrobów higienicznych na rynku czeskim. W okresie współpracy z nami Velvet Care około trzykrotnie zwiększył skalę swojej działalności – mówi Łukasz Pobudejski, Dyrektor Zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego w Banku BNP Paribas.

Velvet Care to lider rynku produkcji chusteczek higienicznych, ręczników papierowych i papieru toaletowego (produktów z tzw. bibuły higienicznej).

Współpraca wpisuje się w model biznesowy banku, który w coraz większym stopniu stawia na zrównoważone finansowanie. W tym roku Bank BNP Paribas m.in. uczestniczył w konsorcjum, które podpisało ze spółką Wirtualna Polska Holding umowę na pięcioletni kredyt SLL. Bank odegrał kluczową rolę w skorelowaniu finansowania ze wskaźnikami ESG.

*FSC® licencja nr C-119667, certyfikat nr SGSCH-COC-070069

  PEFC licencja nr PEFC/32-31-086, certyfikat nr PL 16/0408

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość