Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas uruchamia w Polsce nowy program stypendialny dla młodych tenisistów

Nastoletni tenisiści i tenisistki w Polsce od tego roku mają możliwość otrzymania stypendium Banku BNP Paribas. Pierwsza edycja nowego programu stypendialno-rozwojowego „Młode Talenty BNP Paribas” rusza 1 lipca br. i potrwa do końca grudnia. Nowa inicjatywa została ogłoszona 28 maja, podczas turnieju Roland Garros w Paryżu, na którym przestawiono pierwszych stypendystów programu. Tym samym Polska dołączyła do grona krajów, w których Grupa BNP Paribas prowadzi tego typu program stypendialny, od 2018 roku,  pod hasłem „Young Talents Team”.

- Grupa BNP Paribas jest największym sponsorem tenisa na świecie i angażuje się w jego rozwój na wszystkich poziomach – od rozgrywek amatorskich po najsłynniejsze międzynarodowe turnieje. Również w Polsce od dawna stawiamy na popularyzację tej dyscypliny sportu. Po wieloletnim programie dla najmłodszych „Dzieciaki do Rakiet”, idziemy o krok dalej, wprowadzając sprawdzony w innych krajach format stypendiów dla obiecujących nastoletnich zawodników i zawodniczek. Jego ideą jest wielopłaszczyznowe wsparcie rozwoju karier młodych tenisistów i tenisistek, którzy już odnoszą pierwsze sukcesy, na arenie krajowej i międzynarodowej – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji oraz członkini Komitetu Sterującego programu.

Wyłonieni zostali już pierwsi stypendyści Banku BNP Paribas – 2 zawodniczki i 2 zawodników w wieku 15-16 lat. Przeszli proces rekrutacji, który obejmuje kryteria takie jak wynik sportowy i potencjał rozwoju kariery, sytuacja finansowa, postawa i zachowanie, wyniki w nauce oraz plany i motywacja kandydatów. Tegoroczni uczestnicy programu „Młode Talenty BNP Paribas” to: Jakub Jędrzejczak, podopieczny Beskidzkiego Klubu Tenisowego Advantage Bielsko-Biała, Bruno Kokot z Klubu Tenisowego Szczawno-Zdrój, Hanna Koprowska z Gdańskiej Akademii Tenisowej oraz Amelia Paszun z AZS Poznań.

Swoim podopiecznym Bank BNP Paribas zapewni nie tylko miesięczne stypendium finansowe wspierające rozwój kariery zawodniczej, ale także różnorodne szkolenia, np. z wystąpień publicznych, planowania kariery, prowadzenia mediów społecznościowych, współpracy ze sponsorami. Młodzi tenisiści i tenisistki zyskają także możliwość uczestnictwa w turniejach BNP Paribas m.in. na zasadach dzikiej karty, jako sparing partner czy uczestnik szkoleń grupowych. Okazją do tego będą m.in. największe polskie imprezy tenisowe jak lipcowy BNP Paribas Poland Open. Pierwsza edycja programu „Młode Talenty BNP Paribas” potrwa 6 miesięcy, natomiast kolejne trwać będą pełny rok kalendarzowy.

Partnerem merytorycznym w Polsce jest Fundacja Mariusz Fyrstenberg Tennis Foundation.

Program stypendialny Grupy BNP Paribas obejmuje już 150 młodych zawodników i zawodniczek formujących 7 drużyn Młodych Talentów we Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, a od tego roku również w Polsce i Belgii. Dodatkowo począwszy od tego sezonu, za każdy punkt zdobyty przez swoich podopiecznych w zawodach ATP, WTA i ITF Wheelchair, Grupa BNP Paribas przekaże 1 EUR darowizny na rzecz integracji społecznej młodych.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość