Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Bank BNP Paribas dwukrotnie uhonorowany w rankingu „Złoty Bankier 2022”

Bank BNP Paribas zdobył drugą nagrodę w kategorii „Social media” oraz wyróżnienie w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki” w rankingu „Złoty Bankier 2022”.  To największe badanie sektora bankowego w Polsce. Organizowane jest przez Bankier.pl i „Puls Biznesu”.

- Cieszymy się z podwójnej nagrody w tak ważnym rankingu. Drugie miejsce w kategorii „Social media” to dla nas cenne potwierdzenie właściwie obranej drogi komunikacji w tym kanale. Jesteśmy zawsze merytoryczni, odważnie i w sposób kreatywny poruszamy ważne społecznie tematy, prowadzimy dialog z Klientami i potencjalnymi Klientami, a kiedy zdarzają się sytuacje trudne, po prostu stawiamy im czoła, zawsze mając na względzie przede wszystkim dobro Klienta – mówi Izabela Tworzydło, dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, rzeczniczka prasowa Banku BNP Paribas. – Znaleźliśmy się również wśród trzech instytucji docenionych w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki”. To dla nas ogromnie ważne, tym bardziej, że w dobie tak szybkich zmian technologicznych, kwestie bezpieczeństwa mają kluczowe znaczenie dla budowania z Klientami relacji opartych na zaufaniu dodaje Izabela Tworzydło.

Nagroda w kategorii „Social media” została przyznana przez kapitułę ekspertów na podstawie analizy działalności banków w mediach społecznościowych i wykorzystania jej do nawiązywania i wzmacniania relacji z klientami. Jurorzy podkreślali wyrównany poziom nagrodzonych w zakresie spójności przekazu. Oceniana była także kreatywność formy komunikacji, konsekwentny styl, prostota języka i wykorzystanie interaktywnych właściwości mediów społecznościowych. Bank BNP Paribas zdobył drugie miejsce w tej kategorii. Komentując ten wynik jurorzy podkreślali m.in. przemyślany pomysł na prowadzenie kanałów społecznościowych i angażowanie odbiorców w misję zmiany przyszłości na lepszą pod hasłem „Świat Cię potrzebuje!”.

Wybór laureatów w kategorii najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa opierał się na audycie bezpieczeństwa systemów bankowości internetowej i mobilnej, który obejmował m.in. zgodność z najlepszymi praktykami i eksperckie testy zabezpieczeń. Ocenie poddano także działania edukacyjne banków związane z bezpiecznym korzystaniem z bankowości elektronicznej.

Więcej informacji na temat rankingu Złoty Bankier można znaleźć na stronie: https://www.bankier.pl/zlotybankier/.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość