Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas trzykrotnie na podium rankingu Gwiazdy Bankowości 2022

Bank BNP Paribas został nagrodzony w trzech kategoriach rankingu Gwiazdy Bankowości organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i firmę doradczą PwC. Niezależna kapituła konkursowa przyznała mu trzecie miejsce w kategoriach: wzrostu, stabilności oraz ESG.

Wyniki rankingu ogłoszono na uroczystej gali, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie.

- Wysokie miejsce w rankingu w kategoriach finansowych to istotne wyróżnienie dla nas jako banku notowanego na GPW, ale także potwierdzenie, że w tych wyjątkowo rozchwianych czasach jesteśmy solidnym i stabilnym partnerem – mówi Izabela Tworzydło, dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, rzeczniczka prasowa Banku BNP Paribas.
Szczególnie cieszy nas, że po raz drugi z rzędu docenione zostały nasze działania w zakresie ESG. Zrównoważony rozwój, odpowiedzialne podejście środowiskowe i społeczne są częścią naszej tożsamości i w sposób zasadniczy kształtują naszą działalność biznesową – dodaje.

Ocena w kategoriach finansowych uwzględniała co najmniej dziesięć wskaźników i dotyczyła audytowanych sprawozdań finansowych za lata 2021 i 2020. Banki nagrodzone w kategorii „Gwiazdy wzrostu” wyróżniały się dynamiką wzrostu aktywów, przychodów, zysku netto oraz liczby klientów. Szczególnie mocną stroną Banku BNP Paribas było zwiększanie portfela kredytowego w segmencie detalicznym. W kategorii stabilności oceniano strukturę bilansu, poziom niespłacanych należności i wskaźników kapitałowych. Osiągnięcia dodatkowo oceniono na podstawie ankiet wypełnionych przez banki. Bank BNP Paribas do konkursu zgłosił m.in. takie usługi jak kredyt powiązany ze zrównoważonym rozwojem, Sustainability Linked Loan (SLL) oraz wynajem długoterminowy dóbr trwałych dla Klientów indywidualnych. Działaniom ESG została poświęcona oddzielna sekcja ankiety, w której należało udzielić odpowiedzi m.in. na pytania dotyczące czynników ESG w ofercie produktowej banku czy realizacji kampanii edukacyjnych w zakresie ekologicznym i społecznym nakierowanych na zwiększenie świadomości klientów.

W skład kapituły rankingu wchodzą eksperci z Dziennika Gazety Prawnej, firmy doradczej PwC, Digital University, Polskiej Rady Biznesu oraz Fundacji Digital University.

To kolejne wyróżnienia przyznane bankowi przez redakcje mediów ekonomicznych w tym roku. W rankingu ,,Złotego Bankiera 2022” Bankier.pl i „Puls Biznesu” nagrodził Bank BNP Paribas drugą nagrodą w kategorii „Social media” oraz wyróżnieniem w kategorii „Bezpieczny bank – najlepsze praktyki”.

Ranking Gwiazdy Bankowości 2022 dostępny jest w wersji elektronicznej na portalu Dziennika Gazety Prawnej.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość