Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Ranking Odpowiedzialnych Firm: Bank BNP Paribas ponownie na podium

Bank BNP Paribas, po raz czwarty z rzędu, znalazł się w ścisłej czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz w kategorii bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy.

- Cieszy mnie regularność z jaką trafiamy na najwyższe miejsca rankingu. Jednym z czterech filarów naszej, opublikowanej w tym roku, strategii GObeyond jest POSITIVE, czyli idea rozwijania biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Od lat koncentrujemy się na odpowiedzialnym zarządzaniu i budowaniu oferty z pozytywnym wpływem środowiskowym i społecznym. Oceniamy naszych Klientów pod kątem wpływu ich działalności na otoczenie i zachęcamy ich do zmian na lepsze w tym obszarze. Docenienie naszych starań kolejny raz to powód do dumy oraz motywacja do dalszego działania dla wszystkich pracowników Banku BNP Paribas – mówi Jarek Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju, Chief Sustainability Officer w Banku BNP Paribas.

W Rankingu Odpowiedzialnych Firm największe spółki w Polsce oceniane są pod kątem stosowania niezbędnych instrumentów na drodze doskonalenia polityki, struktur i procesów, by pełniej podejmować wyzwania zrównoważonego rozwoju. Zestawienie powstaje w oparciu o analizę odpowiedzi uzyskanych od firm w specjalnie przygotowanej ankiecie. Ranking przygotowywany jest przez Kozminski Business Hub. Partnerem inicjatywy jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za przegląd odpowiedzi - Deloitte, zaś partnerem medialnym - Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są prof. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, analityk.

W poprzednich trzech edycjach Rankingu Odpowiedzialnych Firm Bank BNP Paribas zajmował pierwsze miejsce zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i sektorowej.

Bank, jak co roku, został partnerem publikacji „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna”, której premiera zbiega się z ogłoszeniem Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Raport przedstawia 24 społecznie innowacyjne startupy działające na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz wypowiedzi ekspertów dotyczące polskiego ekosystemu pozytywnego wpływu. Z roku na rok publikacja stanowi coraz ważniejszy punkt odniesienia dla ośrodków naukowych, biznesowych, pozarządowych i publicznych, a także dla inkubatorów, akceleratorów, funduszy inwestycyjnych oraz programów grantowych.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość