Bank zmieniającego się świata

Najlepsze tenisistki świata znów zmierzą się w Warszawie. Startuje druga edycja turnieju BNP Paribas Poland Open

Od 25 do 31 lipca na kortach Legia Tenis&Golf w Warszawie rozegrany zostanie najważniejszy kobiecy turniej tenisowy w Polsce – BNP Paribas Poland Open. Wydarzenie ma rangę WTA 250, co oznacza, że wezmą w nim udział najlepsze tenisistki z Polski i zagranicy. Na kortach zobaczymy też liderkę światowego rankingu i dwukrotną zwyciężczynię Roland Garros – Igę Świątek.

- Trwający już niemal 50 lat związek całej Grupy BNP Paribas z tenisem jest częścią tożsamości naszego banku. Naszym hasłem przewodnim jest „We Are Tennis”, czyli „Tenis to my”. Grupa angażuje się w rozwój tego sportu na wszystkich poziomach – z taką samą pasją wspieramy turnieje juniorskie, zawody dla osób z niepełnosprawnościami i transmitowane na cały świat Roland Garros czy Indian Wells. Jesteśmy dumni, że dzięki zaangażowaniu Banku BNP Paribas również polscy fani tenisa mogą oglądać na żywo najlepsze zawodniczki – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektorka Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w BNP Paribas Bank Polska.

W drabince głównej BNP Paribas Poland Open – jednego z 30 turniejów tej rangi rozgrywanych na świecie w ciągu roku – zagrają 32 zawodniczki singlistki ze światowego rankingu WTA. Najwyżej rozstawiona będzie oczywiście liderka rankingu WTA, mistrzyni Roland Garros w 2020 i 2022 r. – Iga Świątek. Na kortach wystąpi także 16 par deblowych.

- Rywalizacja przed własną publicznością zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym. Tym bardziej cieszę się, że turniej rangi WTA odbędzie się w Warszawie. Słyszę doping polskich kibiców podczas turniejów na całym świecie, ale tym razem będą ich tysiące. Mam nadzieję, że razem z pozostałymi tenisistkami dostarczymy dużo sportowych emocji – mówi na temat udziału w turnieju Iga Świątek.

Większość biorących udział w turnieju zawodniczek notowana jest w TOP 100 rankingu WTA. Na stołecznych kortach zmierzą się m.in. Yulia Putintseva, półfinalistka Roland Garros 2020, Nadia Podoroska czy Shuai Zhang – zwyciężczyni US Open 2021 i Australian Open 2019 w grze podwójnej.

Wydarzenie ma nie tylko wysoką rangę sportową, ale też ważny wymiar społeczny. Podczas turnieju realizowana będzie inicjatywa Grupy BNP Paribas „Asy z serca”. Za każdy as serwisowy podczas rozgrywek, bank przekaże 100 zł na organizację charytatywną. Podczas tegorocznej edycji beneficjentem projektu jest fundacja „Po Drugie” wspierająca młodych ludzi, w wieku 18- 25, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i doświadczyli kryzysu bezdomności.

Bank BNP Paribas nie ogranicza swojego wsparcia dla tenisa do współorganizacji najważniejszego turnieju w Polsce. Obecnie trwa pierwsza edycja programu stypendialno-rozwojowego „Młode Talenty BNP Paribas”. Inicjatywa została ogłoszona 28 maja, podczas turnieju Roland Garros w Paryżu, na którym przestawiono pierwszych polskich stypendystów programu. Swoim podopiecznym Bank BNP Paribas zapewnia nie tylko miesięczne stypendium finansowe wspierające rozwój kariery, ale także różnorodne szkolenia, np. z wystąpień publicznych, planowania kariery, prowadzenia mediów społecznościowych czy współpracy ze sponsorami. Umożliwia im także uczestnictwo w turniejach sponsorowanych przez Grupę. Polska edycja programu jest elementem światowego programu Grupy BNP Paribas „Young Talents Team”.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość