Bank zmieniającego się świata

Grupa BNP Paribas kupuje fintech Kantox. Zaoferuje firmom nowe możliwości w zakresie automatyzacji zarządzania ryzykiem walutowym

Grupa BNP Paribas podpisała umowę nabycia Kantox – wiodącego fintechu, oferującego narzędzia do automatyzacji zarządzania ryzykiem walutowym. Kantox zyska możliwość szybszego rozwoju dzięki wsparciu Grupy BNP Paribas, a Klienci korporacyjni oraz małe i średnie przedsiębiorstwa współpracujące z bankiem dostaną unikalne narzędzie, ułatwiające rozliczenia walutowe. Transakcja będzie zwieńczeniem partnerstwa strategicznego nawiązanego we wrześniu 2019 r.

- Bardzo się cieszymy z dalszego umacniania naszego partnerstwa z Kantox. Dzięki temu nasi klienci mają możliwość korzystania z unikatowej i innowacyjnej platformy do automatyzacji zarządzania ryzykiem walutowym. Menedżerowie odpowiedzialni za stan firmowych finansów muszą się obecnie mierzyć z burzliwym czasem na rynkach. Zaawansowane technologie mogą pomóc, odciążając ich od ręcznego wykonywania niektórych czynności i pozwalając skoncentrować się na najważniejszych zadaniach – wyjaśnia Olivier Osty, szef zespołu Global Markets BNP Paribas.

Technologia firmy Kantox zapewnia przedsiębiorstwom automatyzację w opracowywaniu strategii hedgingowych. Oprogramowanie skutecznie integruje zadania dotyczące korporacyjnych płatności walutowych, oferując oparte na API rozwiązanie plug-and-play typu one-stop-shop, stanowiące unikatową technologię płatności transgranicznych w sektorze B2B.

Grupa BNP Paribas, dzięki swojemu zintegrowanemu modelowi biznesowemu przyspieszy rozwój firmy i umożliwi jej dotarcie z ofertą do szerokiego grona Klientów na całym świecie. Nabycie Kantox realizowane jest przy wsparciu zespołów Global Markets pionu bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej (CIB) oraz centrów biznesowych pionu bankowości komercyjnej, osobistej i usług bankowych Commercial, Personal and Banking Services (CPBS) Grupy BNP Paribas. Oba obszary biznesowe zamierzają stosować technologię Kantox w ramach obsługi dużych Klientów korporacyjnych oraz MŚP.

Transakcja wpisuje się w przyjętą przez BNP Paribas strategię Growth, Technology & Sustainability 2025, która zakłada przyspieszenie wdrażania innowacji technologicznych, optymalizację doświadczeń Klientów oraz zapewnianie im najlepszych w swojej klasie rozwiązań.

- Nabycie Kantox to kolejny dowód na to, że potrafimy budować długoterminową współpracę z fintechami w nowych obszarach. Wspieranie naszych klientów i dostarczanie im najbardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych zawsze było naszym priorytetem i jako takie jest kluczowym filarem naszej strategii GTS 2025 — tłumaczy Yann Gérardin, dyrektor operacyjny i szef obszaru CIB BNP Paribas.

- Planowana transakcja pokazuje, jak nasz wyróżniający się model i strategia zintegrowanej platformy mogą tworzyć dodatkową wartość i zwiększać możliwości biznesowe. Dzięki temu, że BNP Paribas jest czołowym dostawcą usług dla europejskich firm różnej wielkości, Kantox zyska możliwość szybszego rozwoju, co z kolei przełoży się na poprawę doświadczeń naszych klientów — dodał Thierry Laborde, dyrektor operacyjny i szef obszaru CPBS BNP Paribas.

- Wspólnie z BNP Paribas obsługujemy klientów już od 2019 r., kiedy to nawiązaliśmy współpracę technologiczną. W ciągu tych trzech lat współpracy zrozumieliśmy, że razem jesteśmy silniejsi i możemy zaoferować Klientom dodatkową wartość. Łączymy to co najlepsze z obu światów – wiodącą firmę technologiczną specjalizującą się w automatyzacji zarządzania ryzykiem walutowym oraz największy bank w Europie – mówi Philippe Gelis, dyrektor generalny i współzałożyciel Kantox.

O Grupie BNP Paribas

BNP Paribas jest wiodącym bankiem w Unii Europejskiej oraz ważnym uczestnikiem międzynarodowego rynku bankowego. Grupa BNP Paribas jest obecna w 65 krajach, a jej historia sięga 1822 roku. W ciągu kolejnych 200 lat Grupa rozszerzała zakres swojego działania i współkreowała zmiany, które przechodził globalny sektor bankowy. W XX wieku stała się pionierem w obszarze, który dziś nazwalibyśmy sponsoringiem. Od ponad 100 lat angażuje się w rozwój kinematografii w Europie, a od niemal 50 wspiera rozwój tenisa. Jako jedna z pierwszych instytucji finansowych mocno zaangażowała się we wspieranie zielonej transformacji.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość