Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas ze specjalną ofertą dla rolników

Bank BNP Paribas spełnia oczekiwania rolników funkcjonujących w warunkach szybkiego wzrostu kosztów produkcji i cen produktów rolnych. W nowej ofercie specjalnej dostępne są kredyty obrotowe na bardzo dogodnych warunkach. W niektórych przypadkach bank całkowicie rezygnuje z prowizji za udzielenie finansowania.

- Obserwujemy u właścicieli gospodarstw rolnych rosnące potrzeby związane z płynnością. Wysoka inflacja oraz skutki wojny w Ukrainie są widoczne w coraz wyższych kosztach produkcji rolnej. Producenci potrzebują dodatkowych środków obrotowych, aby móc prowadzić produkcję. Zauważalne jest również wstrzymywanie sprzedaży zbóż i rzepaku przez rolników, w celu osiągnięcia wyższych zysków w nadchodzących miesiącach. Taka sytuacja miała miejsce historycznie, ale nie na tak wyraźną skalę. Oznacza to konieczność pozyskania dodatkowych środków pokrywających wzrost zapotrzebowania na bieżące finansowanie – mówi Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.

Kredyt Agro Rzeczówka Light może być przeznaczony na zakup nawozów, paliwa, środków ochrony roślin, innych rzeczowych środków do produkcji rolnej. Maksymalna kwota kredytu to 100 tys. złotych. Promocja obejmuje marżę (1%) oraz prowizję od przedterminowej spłaty (1%) i za udzielenie kredytu (0% dla Klientów, którzy zarejestrują się na platformie Agronomist.pl lub skorzystają z udostępnionego tam Kredytomatu). Maksymalny okres kredytowania to 3 lata.

Kredyt obrotowy z gwarancją FGR i dopłatą do oprocentowania1 może posłużyć do finansowania dowolnych, bieżących potrzeb gospodarstw rolnych, bez potrzeby dokumentowania celu.
W pierwszym roku od uruchomienia kredytu, część odsetek sfinansuje BGK, co znacząco uatrakcyjnia ofertę w czasach rosnących stóp procentowych. Maksymalna wysokość dopłaty to 5% całkowitej kwoty kredytu. Dodatkowym atutem jest marża, niższa niż przy kredycie bez zabezpieczenia gwarancją. Prowizja od przedterminowej spłaty to 1%, a za udzielenie kredytu nawet 0% (dla Klientów, którzy zarejestrują się na platformie Agronomist.pl lub skorzystają z udostępnionego tam Kredytomatu). Maksymalna kwota finansowania to 250 tys. złotych, a maksymalny okres kredytowania to 4 lata.

W ramach promocji Bank proponuje atrakcyjne warunki prowadzenia rachunku bieżącego w ramach Konta Otwartego na Agrobiznes wraz z kartą debetową i bankowością elektroniczną. Prowadzenie rachunku będzie dla nich darmowe przez rok. Posiadacze Konta Otwartego na Agrobiznes mogą korzystać z nowości w ofercie Banku BNP Paribas – terminala płatniczego w formie aplikacji na urządzenia z systemem Android – Elavon SoftPos.

O banku

BNP Paribas Bank Polska S.A. to instytucja finansowa, która obsługując swoich Klientów czerpie z 200 lat doświadczeń. Jest częścią, obecnej w 65 krajach, grupy bankowej BNP Paribas, której historia sięga 1822 roku.

W ciągu kolejnych 200 lat Grupa rozszerzała zakres swojego działania i współkreowała zmiany, które przechodził globalny sektor bankowy. W XX wieku stała się pionierem w obszarze, który dziś nazwalibyśmy sponsoringiem. Od ponad 100 lat angażuje się w rozwój kinematografii w Europie, a od niemal 50 wspiera rozwój tenisa. Jako jedna z pierwszych instytucji finansowych mocno zaangażowała się we wspieranie zielonej transformacji. BNP Paribas jako Bank Zielonych Zmian wspiera Klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną i ogranicza negatywny wpływ działalności operacyjnej na środowisko naturalne.

BNP Paribas Bank Polska S.A. to bank uniwersalny o globalnym zasięgu, który kieruje usługi do Klientów detalicznych, Wealth Management, a także firm w segmentach mikro, MŚP i bankowości korporacyjnej. Od 2011 r. jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

1„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Fundusz Gwarancji Rolnych wspófinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość