Bank zmieniającego się świata

Bramka płatnicza od Banku BNP Paribas zmienia świat płatności e-commerce

Bank BNP Paribas od kwietnia zaoferował swoim Klientom z branży e-commerce proste w obsłudze, uniwersalne rozwiązanie wspierające sprzedaż online. Jasne zasady i stałe stawki dla sprzedawców, a także integracja z wieloma popularnymi platformami sprawia, że adaptacja bramki płatniczej Axepta BNP Paribas jest prosta i szybka. Axepta BNP Paribas to także pierwsza w Polsce bramka płatności oferująca możliwość podziału kwoty do zapłaty na różne formy płatności.

- Branża e-commerce rozwija się dynamicznie, w czym pomaga jej rosnąca cyfryzacja całego społeczeństwa. Jednak w każdym e-sklepie, niezależnie od jego wielkości, bezpieczny, szybki i niezawodny proces płatności jest kluczowy dla konwersji odwiedzających i uniknięcia tzw. porzuconych koszyków, czyli opuszczenia przez Klienta sklepu przed opłaceniem zakupów. Axepta BNP Paribas to odpowiedź banku na te wyzwania, która pozwoli sprzedawcom wyprzedzić e-konkurencję – mówi Anna Fogtman, Product Owner w Tribe Open and Beyond Banking w Banku BNP Paribas.

Za pomocą Bramki Płatniczej Axepta BNP Paribas Klienci sklepów internetowych mogą zapłacić bezpiecznie i wygodnie za swoje zakupy. Wśród dostępnych opcji są: szybki przelew, BLIK, karta, Google Pay, Apple Pay oraz kredyt ratalny Banku BNP Paribas. Jako pierwsza w Polsce, bramka oferuje także możliwość podziału kwoty do zapłaty na dwie różne metody płatności (np. pół kwoty BLIKiem, a drugie pół – kartą). Minimalna wartość kwoty do zapłaty dla tej opcji to 200 zł. Niewątpliwą zaletą dla przedsiębiorców decydujących się na rozwiązanie Axepta BNP Paribas jest czas uznania kwotą transakcji ich rachunku. Posiadacze kont firmowych w Banku BNP Paribas otrzymają wypłatę z transakcji natychmiast po jej autoryzacji.

Rozwiązanie Axepta BNP Paribas, zgodnie z wartościami banku, opiera się na transparentności i prostocie i w oparciu o te wartości zbudowany jest cennik. W przeciwieństwie do wielu obecnych na rynku rozwiązań, bramka płatności od Banku BNP Paribas ma jedną płaską stawkę dla wszystkich metod płatności, wynoszącą 0,98% od kwoty transakcji bez żadnych dodatkowych opłat. Axepta posiada również możliwość integracji ze stronami firm, które nie prowadzą klasycznego e-sklepu, ale przyjmują płatności online za swoje usługi.

Użytkownikom nowego rozwiązania bank zapewnia wsparcie na każdym etapie, w tym pomoc wdrożeniową i wtyczki do integracji z najpopularniejszymi opensource’owymi platformami e-commerce: PrestaShop, woocommerce, Magento, opencart, osCommerce oraz Quickcart, a także możliwość integracji poprzez API. Bank BNP Paribas planuje dalszy rozwój usług skierowanych do rynku e-commerce, w tym prace nad kolejnymi funkcjonalnościami bramki, w oparciu o potrzeby i informacje zwrotne od użytkowników – zarówno sprzedawców, jak i kupujących.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość