Bank zmieniającego się świata

Narzędzie do liczenia śladu węglowego dostępne dla firm w Banku BNP Paribas

Rosną obowiązki raportowe przedsiębiorstw. Wraz z wdrożeniem unijnej dyrektywy CSRD, począwszy od 2024 r. kolejne podmioty będą musiały mierzyć swój ślad węglowy i uwzględniać go w sprawozdaniach rocznych. Bank BNP Paribas wspierając swoich Klientów w wypełnianiu tych obowiązków, już teraz oferuje proste i przyjazne narzędzie Envirly. Każda firma będzie mogła w prosty sposób zmierzyć emisyjność związaną bezpośrednio lub pośrednio z jej działalnością. Trwa pilotażowy etap wdrożenia, którego celem jest dopasowanie narzędzia do potrzeb Klientów banku. Jednocześnie firma Envirly we współpracy z Bankiem przygotowała specjalną ofertę dla zainteresowanych firm.

- Coraz częściej słyszymy od naszych Klientów, eksportujących swoje towary np. do Niemiec, że ich partnerzy zwracają dużą uwagę nie tylko na warunki handlowe, ale także na ślad węglowy. Często, przy porównywalnych ofertach, to właśnie poziom emisyjności ma decydujące znaczenie w wyborze dostawcy – mówi Jarek Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju. – Udostępniamy narzędzie, które pomoże w raportowaniu emisyjności zgodnie z wymogami regulacyjnymi i ułatwi spełnienie tego obowiązku. Sprawozdawczość w zakresie śladu węglowego może wzmocnić przewagę konkurencyjną naszych Klientów, a monitorowanie danych dotyczących emisyjności stanowić ważny krok w procesie przygotowania i realizowania strategii transformacji energetycznej przedsiębiorstwa – podkreśla.

Klientów, którzy są zainteresowani tym rozwiązaniem zapraszamy na stronę www.envirly.pl lub do kontaktu mailowego contact@envirly.com.

- Środowisko jest naszym wspólnym dziedzictwem, a współpraca z tak dużą instytucją, jak Bank BNP Paribas, pozwala nam na silniejsze oddziaływanie na przyszłość, w której zrównoważony rozwój jest kluczowym elementem dla naszej planety i społeczeństwa – przekonuje Weronika Czaplewska, Wiceprezeska Envirly - Przedsiębiorcy nie powinni bać się wzięcia większej odpowiedzialności za przyszłość planety Wraz z Bankiem BNP Paribas chcemy pokazać Klientom, że świadoma transformacja biznesu idzie w parze z optymalizacją kosztów i usprawnianiem procesów – dodaje Czaplewska.

W 2022 roku Envirly zostało wybrane jako dostawca rozwiązania mierzącego ślad węglowy przedsiębiorstw w ramach ostatniej edycji Office Hours – autorskiego programu wdrażania innowacyjnych rozwiązań w Banku BNP Paribas.

Envirly to dostępny z poziomu przeglądarki internetowej system raportowy pozwalający obliczyć ślad węglowy firmy na podstawie wprowadzonych przez użytkowników danych. Certyfikowane narzędzie umożliwia raportowanie zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami: GHG Protocol oraz ISO 14064-1. Wszelkie zmiany w regulacjach są natychmiast odzwierciedlane w algorytmach. Każde przedsiębiorstwo może obliczyć swój ślad węglowy w każdym zakresie (1., 2. i 3.) oraz mierzyć zmiany emisyjności wynikające np. z inwestycji w energooszczędność czy termomodernizację. Dzięki Envirly możliwe jest wygenerowanie wkładu merytorycznego (wykresów, infografik itp.) do raportów niefinansowych – zarówno obowiązkowych jak i dodatkowych. Na podstawie indywidualnych danych każdego przedsiębiorstwa Envirly przedstawia również propozycje działań, które mogą zmniejszyć emisyjność.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość