Bank zmieniającego się świata

Piotr Konieczny na czele Obszaru Finansów Banku BNP Paribas

Od 1 września br. Piotr Konieczny objął stanowisko Chief Financial Officera oraz wiceprezesa zarządu Banku BNP Paribas. W nowej roli będzie odpowiedzialny za Pion Rachunkowości Finansowej, Pion Rachunkowości Zarządczej i Relacji Inwestorskich, Pion Zarządzania Aktywami i Pasywami, Departament Zarządzania Kapitałowego, Departament Podatkowy, Departament Drugiej Linii Obrony Obszaru Finansów i Tribe Danych.

Piotr Konieczny ma ponad 30-letnie doświadczenie biznesowe zdobywane na stanowiskach związanych z ryzykiem i finansami. Z Grupą BNP Paribas jest związany od 2018 r., najpierw w roli doradcy CFO banku, a następnie jako członek Zarządu i CFO UKRSIBBANK. Wcześniej rozwijał swoją karierę zawodową m.in. w PBKS S.A. (Grupa Pekao), gdzie pełnił funkcję kontrolera ryzyka rynkowego w Departamencie Skarbu oraz w Raiffeisen Bank Polska, w którym kolejno był menadżerem ryzyka bilansu, dyrektorem Biura Zarządzania Aktywami i Pasywami, dyrektorem zarządzającym Departamentem Zarządzania Ryzykiem, członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Obszary Ryzyka i Finansów (Chief Risk Officer/Chief Financial Officer), a od 2012 r. członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Obszar Finansów. Piotr Konieczny zasiadał również w radach nadzorczych Raiffeisen Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. i Raiffeisen Leasing Polska S.A.

Nowy CFO Banku BNP Paribas jest absolwentem Wydziału Bankowości i Finansów Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej, gdzie uzyskał tytuł doktora w dziedzinie bankowości i finansów.

Do końca lipca 2023 r. nadzór nad Obszarem Finansów Banku BNP Paribas pełnił Jean-Charles Aranda. W ciągu miesiąca okresu przejściowego jego obowiązki przejął Wojciech Kembłowski, łącząc je z zadaniami wynikającymi z jego stałej roli wiceprezesa odpowiedzialnego za Obszar Ryzyka.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość