Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas wesprze zrównoważoną transformację Grupy American Heart of Poland

Bank BNP Paribas w ramach konsorcjum pięciu banków udzieli kredytu w formule Sustainability Linked Loan (SLL) Grupie American Heart of Poland (Grupa AHP), wiodącej w Europie grupie medycznej zapewniającej opiekę kardiologiczną i kardiochirurgiczną w całej Polsce. To pierwszy kredyt w formule SLL dla podmiotu medycznego w Polsce.

Grupa American Heart of Poland otrzyma od banków blisko 1,6 mld zł. W ramach konsorcjum Bank BNP Paribas zapewni największą część finansowania kredytu oraz pełni rolę Koordynatora ds. Zrównoważonego Rozwoju. Bank we współpracy z Grupą AHP przygotował strukturyzację komponentu Sustainability-Linked Loan, a całe finansowanie jest powiązane z realizacją wieloletnich celów ESG przez Grupę AHP.

Zrównoważona transformacja to nie tylko dostosowanie firmy do nadchodzących wymogów raportowania ESG, ale przede wszystkim lepsze dostosowanie firmy do wyzwań jakie stawia przed nami współczesny Świat, a tym samym obniżenie ryzyka prowadzonej działalności.

Bardzo się cieszymy, że firmy zwracają coraz większą uwagę na aspekty ESG swojej działalności, co widać w rosnącej popularności finansowania w formule SLL i wchodzenie przez nas do kolejnych branż z tego typu ofertą produktową. Wybór Banku BNP Paribas jako Koordynatora ds. Zrównoważonego Rozwoju przez kolejną już firmę pokazuje, że rynek docenia nasze doświadczenie w kwestiach ESG i jest chętny by korzystać z niego w planowaniu własnych przemian – mówi Łukasz Pobudejski, Dyrektor Zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego z Banku BNP Paribas.

W ramach kredytu ze strukturą SLL warunki spłaty są uzależnione od wypełniania przez kredytobiorcę ustalonych wcześniej wspólnie z Koordynatorem ds. Zrównoważonego Rozwoju celów dotyczących transformacji firmy w obszarze ESG. Cele Grupy AHP to zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko i coraz większy wkład w podnoszenie standardów w zakresie poziomu i dostępności skoordynowanej opieki zdrowotnej w Polsce. Jest to osiągane poprzez zmniejszanie produkcji odpadów medycznych (przy zachowaniu wysokich standardów zarządzania odpadami w całości), gruntowną modernizację przejmowanych placówek szpitalnych oraz uzyskiwanie ratingów ESG i poprawa ich wyniku w kolejnych latach.

Te działania przekładają się na korzyści finansowe w postaci niższego oprocentowania kredytu. Zaoszczędzone w ten sposób środki Grupa AHP przeznaczy na realizację celów prozdrowotnych realizowanych przez własną fundację.

 

 

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość