Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas wśród najlepszych pracodawców w Polsce, a Grupa BNP Paribas w Europie wg Top Employers Institute

Bank BNP Paribas otrzymał po raz jedenasty certyfikat Top Employer Polska, który potwierdza najwyższe standardy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Potwierdził tym samym swoją efektywność w budowaniu coraz lepszego miejsca pracy, w którym fundamentalne znaczenie mają szacunek dla różnorodności i dialog z pracownikami. Dzięki współpracy i zaangażowaniu całego zespołu, bank uzyskał ogólny wynik na poziomie 95.73%, co stanowi najwyższy rezultat od trzech lat.

Bank BNP Paribas w Polsce wpisuje się w najwyższe standardy Grupy BNP Paribas, która otrzymała tytuł Top Employer Europe 2024 z wynikiem generalnym wyższym niż w roku ubiegłym. W tym roku wśród krajów certyfikowanych znajdują się: Polska, Belgia, Francja, Niemcy, Włochy, Luksemburg, Portugalia, Hiszpania, Turcja oraz Ukraina.

Top Employers Institute to niezależny podmiot, który przyznaje certyfikaty najlepszym pracodawcom na podstawie procesu audytowego, który daje szczegółowy obraz działania organizacji, jej polityk i programów oraz relacji z zatrudnionymi. W tym roku Bank BNP Paribas nie tylko uzyskał wynik bliski maksymalnej nocie, ale poprawił rezultaty w kilku istotnych kategoriach, m.in. engage (+17,16 p.p.), attract (+12,04 p.p.) i unite (+10,10 p.p.). W tych obszarach na szczególną uwagę zasługują podkategorie, w których bank uzyskał wynik 100%, czyli m.in. „dialog z pracownikami” (engage), „pozyskiwanie talentów” i „budowanie marki pracodawcy” (attract), „wartości, cele, etyka” i „integralność” (unite) oraz „zrównoważony rozwój” (unite). Maksymalną notę bank uzyskał również w podkategoriach „strategia biznesowa” oraz „przywództwo” (steer).

- Sukces każdej organizacji, nawet najbardziej zaawansowanej technologicznie, zależy w dużej mierze od ludzi, którzy ją tworzą. Dlatego uważny na potrzeby ludzi pracodawca ma o wiele większe szanse, żeby go osiągnąć. Budowanie dobrego miejsca pracy to odpowiedzialność i zasługa nie tylko działu HR czy zarządu. Każdy z pracowników buduje doświadczenia swoich koleżanek i kolegów, ma swój wpływ na kulturę organizacyjną i relacje w firmie. Dlatego certyfikat Top Employer jest docenieniem codziennej pracy całego zespołu Banku BNP Paribas. Cieszę się, że mogę być jego częścią i dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam osiągnąć ten sukces – mówi Izabella Chauffour, dyrektorka wykonawcza Obszaru HR w Banku BNP Paribas.

Bank BNP Paribas podkreśla, że to, co go pozytywnie wyróżnia z grona pracodawców, to m.in. inkluzywność, możliwość wywierania pozytywnego wpływu na środowisko i lokalne społeczności, autonomia w działaniu i przynależność do organizacji, która ma rzeczywisty wpływ na zmiany na lepsze w otaczającym nas świecie. Bank oferuje również szerokie spektrum benefitów, które dzieli na cztery kategorie: zdrowie, bezpieczeństwo, work-life balance oraz przyjazne środowisko pracy. Więcej informacji o wartościach i dostępnych benefitach można znaleźć na stronie: https://www.bnpparibas.pl/kariera/pl/.

Certyfikat Top Employer to kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla Banku BNP Paribas jako pracodawcy. Wcześniej, bank został nagrodzony w konkursie ,,Pracodawca Rzeczpospolitej” za wdrożenie rozwiązań dotyczących ESG, a projekt "MOGĘ" dotyczący komunikacji wartości kultury organizacyjnej został wyróżniony w kategorii "Strategiczny projekt budujący zaangażowanie, lojalność i poczucie przynależności"  w konkursie "Siła przyciągania” organizowanym przez Puls Biznesu. Bank otrzymał także międzynarodowe nagrody - Grand Prix Awards od European Association of Internal Communication oraz wyróżnienie od londyńskiego Institute of Internal Communication Award.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość