Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas to Bank Dobrych Decyzji. Startuje nowa platforma komunikacyjna banku.

Podstawową rolą banku powinna być pomoc Klientom w podejmowaniu dobrych decyzji finansowych. Spektrum działań banków i ich sprawczość coraz częściej wychodzi jednak daleko poza ofertę kredytów i depozytów. Bank BNP Paribas w najnowszej kampanii „Bank Dobrych Decyzji” pokazuje, na jak wiele rzeczy może mieć realny i pozytywny wpływ instytucja odpowiedzialna społecznie. Bank zachęca do bliższego przyjrzenia się i poznania instytucji finansowych, którym powierzamy nasze środki. Dlaczego? Bo warto, by ich działania i wartości były zgodne z wartościami, które są dla nas – ich Klientów – osobiście ważne.
Uzupełnieniem kampanii są nowości w ofercie banku.
Pierwsza z nich, Karta tenisowa Visa, jest już dostępna dla nowych i obecnych Klientów.

Elementami kampanii będą spoty telewizyjne, kampanie display i komunikacja w mediach społecznościowych. To także nowa odsłona wizualna i hasło #BankDobrychDecyzji.

- Zaufanie to jeden z kluczowych atrybutów dla Klientów wybierających bank. Ludzie powierzając instytucji finansowej swoje oszczędności, bądź wiążąc się z nią 20-letnim kredytem chcą mieć poczucie, że wybrali najlepiej jak mogli. Bank BNP Paribas buduje to zaufanie na bardzo wielu płaszczyznach, a kampania Bank Dobrych Decyzji ma to podkreślić. Przedstawiamy się w niej nie tylko jako odpowiedzialna i profesjonalnie zarządzana organizacja, ale również jako podmiot, który podziela wartości ze swoimi Klientami – mówi Darek Maciołek, dyrektor zarządzający Pionu Komunikacji, Marketingu i Zaangażowania Społecznego w Banku BNP Paribas.

Stawiając pytanie „Jakie decyzje podejmuje mój bank?” Bank BNP Paribas stara się skłonić Klientów do refleksji i zadania sobie przez nich o wiele ważniejszych i głębszych pytań. Bo czy np. ich bank może dać im wsparcie w tym, co rzeczywiście dla nich ważne? Czy może im pomóc w podejmowaniu codziennych życiowych decyzji? Czy powierzonymi przez Klientów pieniędzmi zajmują się w ich bankach ludzie, którzy myślą podobnie, jak Klienci, którzy te pieniądze w banku zdeponowali?

Oczywiście odpowiedzi na te pytania będą różnorodne, tak jak różnorodni są Klienci banków i odbiorcy kampanii. Bank BNP Paribas prowadzi bardzo wiele rozmaitych działań, które oprócz finansów dotykają również wielu innych płaszczyzn. Porusza m.in. kwestie różnorodności, równouprawnienia, dostępności, edukacji, digitalizacji czy środowiska naturalnego, więc każdy z jego Klientów może mieć pewność, że ważne dla niego aspekty życia są istotne również dla jego banku. W spotach i pozostałych materiałach niosących przekaz kampanii poruszone zostaną kwestie dot. m.in. ułatwień w oddziałach dla osób z niepełnosprawnościami, wspierania stypendiami zdolnej młodzieży, promowania edukacji finansowej dzieci czy wieloletniego zaangażowania banku we wspieranie potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki.

- Platforma Bank Dobrych Decyzji dotyka zarówno ważnych aspektów biznesowych, takich jak rezygnacja z finansowania przemysłu węglowego, tytoniowego czy futrzarskiego, ale mówi przede wszystkim o naszym realnym wpływie na otaczającą rzeczywistość. Tym co dla Klientów ważne w ich najbliższym otoczeniu. Choćby dzięki takim naszym programom, jak Misja Edukacja, już ponad 100 tys. dzieci poszerzyło swoją wiedzę o finansach. Pomogliśmy także ponad 1000 lokalnym organizacjom i fundacjom. Głęboko wierzymy, że rola biznesu nie ogranicza się do zwiększania zysków czy podnoszenia jakości usług. Jako część społeczeństwa, firmy powinny aktywnie przyczyniać się do tworzenia przyjaznego otoczenia i dawać innym dobry przykład – podsumowuje Darek Maciołek.

Od 3 kwietnia spoty kampanii będą emitowane w telewizji, na platformach VOD i na YouTube. Kampania będzie wzmocniona działaniami reklamowymi w serwisach zasięgowych oraz w social mediach. Za przygotowanie kampanii odpowiedzialna była agencja Publicis Worldwide Poland, a za planowanie i zakup mediów Havas Media Poland.
Szczegóły odnośnie nowej platformy komunikacyjnej dostępne są na stronie www.bankdobrychdecyzji.pl

Spoty reklamowe można obejrzeć również na kanale YouTube banku:

https://youtu.be/xbwRwTFLVFM

https://youtu.be/S5jl7sAwS3Y

https://youtu.be/XNMYj0kutNo

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość