Bank zmieniającego się świata

Bank BNP Paribas z nominacją do Nagrody PSIK w dwóch kategoriach

Bank BNP Paribas został ponownie nominowany do prestiżowej Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Podczas tegorocznej edycji będzie rywalizował z pozostałymi uczestnikami konkursu w dwóch kategoriach: Bank Finansujący oraz Inicjatywa ESG. To wyjątkowe wyróżnienie świadczy o zaangażowaniu banku nie tylko w rozwój polskiego rynku private equity, ale także wsparcie zrównoważonego rozwoju.

Konkurs Nagrody PSIK, corocznie organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK), promuje najwyższe standardy profesjonalne w branży private equity/venture capital. Od pierwszej edycji w 2018 roku, Nagrody PSIK doceniają wkład inwestorów PE/VC w rozwój polskich spółek. Bank BNP Paribas bierze udział w konkursie od 2020 roku. W tegorocznej, siódmej już edycji tego konkursu, Bank BNP Paribas został nominowany aż w dwóch kategoriach: Bank Finansujący oraz Inicjatywa ESG. To kolejna nominacja dla banku w kategorii "Bank Finansujący", po tym jak został włączony do grona finalistów w poprzedniej edycji konkursu w 2023 roku.  

- Bank BNP Paribas aktywnie współpracuje z funduszami Private Equity od wielu lat i na różnych etapach, od poszukiwania atrakcyjnych spółek po wyjście z inwestycji. Bank uczestniczy w transakcjach z funduszami PE, prowadzi szeroko zakrojone działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ogranicza negatywny wpływ swojej działalności operacyjnej na środowisko naturalne, zwiększa świadomość zagrożeń klimatycznych oraz stale poszerza ofertę produktów i usług, która pomaga jego Klientom prowadzić biznes w sposób zrównoważony. Wszystkie te działania wpisują się w szeroką ideę Banku Dobrych Decyzji, którą chcemy rozwijać i promować. Dwie nominacje do Nagrody PSIK to dla nas duże wyróżnienie. Szczególnie, że nominacja jest wyrazem uznania ze strony praktyków, uczestników rynku. Cieszymy się, że nasza praca i działania zostały przez nich zauważone i docenione - mówi Łukasz Pobudejski, Dyrektor Zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego z Banku BNP Paribas.

Decyzję o finalistach podejmie niezależne jury, a laureatów wyłoni głosowanie środowiska zrzeszonego w PSIK. Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję konkursu i uroczyste wręczenie nagród PSIK odbędzie się 3 czerwca.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość