Bank zmieniającego się świata

Rusza kolejna edycja Office Hours. Bank BNP Paribas szuka rozwiązania do wsparcia właścicieli bądź zarządców budynków w transformacji energetycznej budynków

Startuje 22. edycja Office Hours. Bank BNP Paribas kontynuuje współpracę z innowacyjnymi firmami i po raz kolejny zaprasza je do przedstawiania rozwiązań, które usprawnią jego działania. Najlepsze startupy i scaleupy mogą liczyć na nawiązanie współpracy. W tym roku zadanie polega na opracowaniu narzędzia do analizy efektywności energetycznej budynków i szacowania potencjału ich termomodernizacji w celu sfinansowania inwestycji termomodernizacyjnej. Czas na zgłoszenia mija 7 czerwca.

Office Hours to proces pozwalający Bankowi BNP Paribas na znalezienie nowych partnerów oferujących innowacyjne rozwiązania we wskazanych obszarach. To przede wszystkim startupy oraz scaleupy, dla których partnerstwo z bankiem może być szansą na zwiększenie rozpoznawalności i zdobycie bezcennego doświadczenia w ramach wielopłaszczyznowej współpracy z nowoczesną instytucją finansową. Wybrane firmy w ramach Office Hours mogą liczyć na uproszczony proces zakupowo-wdrożeniowy.

W tym roku Bank BNP Paribas poszukuje partnera, który pomoże w dokonaniu usprawnień w obszarze efektywności energetycznej budynków. Zaoferowane rozwiązanie musi poprawić jakość analizy zużycia energii oraz dać wskazówki dotyczące możliwości termomodernizacji z wykorzystaniem OZE. Początkowo jego użytkownikami będą przede wszystkim eksperci z banku. Docelowo narzędzie może być jednak wykorzystywane w budowaniu relacji z Klientami.

Przyspieszenie tempa termomodernizacji budynków jest jednym z głównych wyzwań, ale także szans, jakie obecnie czekają naszych Klientów w procesie transformacji energetycznej. Bank proaktywnie szuka prostych w obsłudze rozwiązań, opartych o nowoczesne technologie, które w zrozumiały sposób odpowiedzą na pytania i wątpliwości Klientów oraz pomogą im przejść przez proces modernizacji domu, bloku a nawet pojedynczych mieszkań. Poszukujemy narzędzi, które pomogą w zebraniu i analizie danych dotyczących budynków i pozwolą w krótkim czasie osiągnąć dużą skalę faktycznie uruchomionych inwestycji poprawiających efektywność energetyczną mówi Jarosław Rot, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zrównoważonego Rozwoju  w Banku BNP Paribas.

Do tej pory odbyło się 21 edycji Office Hours, w wyniku których 18 innowacyjnych firm zostało partnerami i dostawcami rozwiązań banku. Przykładem jest kooperacja z partnerem wybranym podczas poprzedniej edycji Office Hours, startupem Envirly, będącym platformą do zarządzania śladem węglowym organizacji i raportowania danych niefinansowych. W kolejnych krokach bank zainwestował w startup i włączył jego narzędzie do oferty dla Klientów.

Firmy zainteresowane udziałem w Office Hours mają czas na przesłanie zgłoszenia do 7 czerwca. Zgłoszenia (prezentację rozwiązania) i pytania można kierować na adres: officehours@bnpparibas.pl lub bezpośrednio do zespołu Biura Otwartych Innowacji, który w ramach tego projektu łączy siły z Obszarem Zrównoważonego Rozwoju, prowadzonego przez Dyrektora Wykonawczego, Jarosława Rota, pełniącego także rolę Chief Sustainability Officera. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 24 czerwca w Warszawie lub w formule zdalnej, podczas dedykowanych sesji, na których Autorzy najlepszych rozwiązań będą prezentować demo swoich produktów. Szczegóły dotyczące kryteriów przystąpienia do 22. edycji Office Hours znajdują się pod linkiem: www.bnpparibas.pl/innowacje/22-edycja-office-hours.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość