Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Ponad 150 pracowników Banku BGŻ BNP Paribas gotowych oddać szpik

22-24 listopada w Banku BGŻ BNP Paribas odbyły się Dni Dawcy Szpiku. W bazie dawców zarejestrowało się 111 pracowników z trzech lokalizacji Banku oraz spółki BNP Paribas Leasing Solutions. Do akcji przyłączyło się także blisko 50 pracowników z 13 oddziałów całej Polsce, którym zostały wysłane pakiety rejestracyjne.

Dni Dawcy Szpiku to odpowiedź na potrzebę pomocy i zmiany swojego otoczenia, którą mają nasi pracownicy. Od lat licznie angażują się oni w działania Fundacji. Przykładem  takich działań jestcoroczna akcja krwiodawstwa, a także realizacja własnych inicjatyw w ramach wolontariatu pracowniczego. Z przyjemnością wspieramy ich zaangażowanie, ponieważ wspólnymi siłami możemy zrobić wiele dobrego – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, prezes Fundacji BGŻ BNP Paribas.

Ta akcja społeczna dla pracowników Banku i całej Grupy BNP Paribas w Polsce odbyła się po raz pierwszy i była koordynowana przez Fundację BGŻ BNP Paribas we współpracy z Fundacją DKMS. Pracownicy Fundacji zorganizowali w każdej z lokalizacji punkty informacyjno-rejestracyjne oraz spotkania poświęcone tematyce oddawania szpiku.

W imieniu Fundacji DKMS bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Banku BGŻ BNP Paribas za tak liczny udział w akcji. Co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma nowotwór krwi. Dlatego też każdy zarejestrowany w bazie to dla pacjentów szansa na nowe życie – powiedziała Sylwia Zakrzewska, koordynator akcji z  ramienia Fundacji DKMS.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość