Bank zmieniającego się świata
Menu

Kontakt dla mediów

Droga na Harvard z Bankiem BGŻ BNP Paribas

Fundacja BGŻ BNP Paribas została w tym roku partnerem strategicznym konkursu Droga na Harvard, ułatwiającym uzdolnionej młodzieży z Polski podjęcie studiów na tej prestiżowej amerykańskiej uczelni. Laureatem tegorocznej edycji renomowanego konkursu został 20-letni Igor Kaczmarczyk, absolwent programu „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas.

Program „Klasa” świetnie wpisuje się w konkurs Droga na Harvard, ponieważ oferuje wsparcie zdolnym młodym ludziom, którzy często mimo nienajlepszej sytuacji finansowej, chcą się kształcić i rozwijać swoje umiejętności i pasje. Doskonałym przykładem jest Igor, który dzięki „Klasie” ukończył III L.O. im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, a zaledwie parę dni temu otworzyła się przed nim szansa realizacji planów i podjęcia studiów na Uniwersytecie Harvarda. Jesteśmy dumni z Igora i wspieramy go w dalszej drodze – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, Prezes Zarządu Fundacji BGŻ BNP Paribas.

Chcemy promować  ideę studiowania na prestiżowych uczelniach zagranicznych, ponieważ widzimy wokół siebie wielu młodych ludzi z ogromnym potencjałem, którzy przy odrobinie wsparcia mogą osiągnąć naprawdę wiele. Wysoka liczba uczestników naszego Konkursu świadczy o tym, że stawiają sobie ambitne cele i nie obawiają się podejmowania prób ich realizacji. Należy do nich także Igor, który zrobił na nas ogromne wrażenie, i któremu chcemy dać szansę poznania Uniwersytetu Harvarda – powiedział Jarosław Góra, wiceprezes Harvard Club of Poland i dyrektor konkursu „Droga na Harvard”.

Fundacja BGŻ BNP Paribas od 14 lat wspiera uzdolnioną młodzież. Przez ten czas blisko 700 młodych i utalentowanych uczniów z 300 miejscowości otrzymało szansę rozwoju na najwyższym poziomie. Ich sukcesy pokazują, że „Klasa” jest skutecznym sposobem wyrównywania różnic edukacyjnych. Organizatorzy inicjatywy Droga na Harvard pomagają natomiast młodzieży w zrozumieniu wymagań  tej prestiżowej uczelni oraz podpowiadają, jak uzyskać pomoc finansową oferowaną najzdolniejszym kandydatom. 20 spośród 120 dotychczasowych laureatów konkursu dostało się na najlepsze uczelnie w USA, w tym siedmioro na Harvard. 

***

Igor Kaczmarczyk – absolwent programu „Klasa” Fundacji BGŻ BNP Paribas, autor projektu "Amber Drug”, dzięki któremu, uzyskane z bursztynu substancje czynne mają potencjał, by zwalczać chorobotwórcze bakterie w rodzaju gronkowca złocistego, nie szkodząc korzystnym bakteriom jelitowym takim jak E. Coli. Substancje te mogłyby stanowić alternatywę dla coraz mniej skutecznych i budzących wiele kontrowersji antybiotyków. Igor jako stażysta Weizmann Institute of Science w Izraelu, w laboratorium zajmującym się biologią molekularną, uczestniczył w badaniach dotyczących interakcji między białkami, kluczowych w opracowywaniu nowych środków leczniczych na niektóre schorzenia.

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość