Bank zmieniającego się świata

Grupa BNP Paribas tworzy Agro Hub w Warszawie

Z początkiem kwietnia br. w Warszawie rozpocznie działalność Agro Hub Grupy BNP Paribas. To nowa inicjatywa jednej z największych grup finansowych na świecie, której celem będzie stworzenie centrum kompetencji agro dla banków i firm z Grupy BNP Paribas w Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce. Nową jednostką pokieruje Bartosz Urbaniak, wieloletni zarządzający obszarem Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.

Nasz Bank od stu lat niezmiennie jest numerem jeden na rynku obsługi sektora rolno-spożywczej w Polsce. Doświadczenie, jakie zdobyliśmy dzięki wieloletniej współpracy z naszymi klientami, którzy są liderami w sektorze agro, jest unikalne na skalę wykraczającą poza granice naszego kraju. Mamy największy w Polsce zespół analityków i ekspertów do obsługi klientów z tego sektora – powiedział Bartosz Urbaniak, odpowiedzialny za obszar agro. Po okresie kilkuletnich przygotowań do tego projektu, przyszedł czas na działanie. Faza pilotażowa przyniosła nam bardzo zachęcające rezultaty. Teraz przed nami nowe wyzwanie, będziemy dzielić się „polskim know-how”  w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz Afryki, w których obecne są firmy z Grupy BNP Paribas. Decyzję traktujemy jako dowód uznania i zaufania naszego akcjonariusza do tego co robimy w Polsce i co istotniejsze, w jaki sposób to robimy – dodał Bartosz Urbaniak.

Grupa BNP Paribas ma bogate międzynarodowe doświadczenia w obsłudze sektora rolno-spożywczego, jest europejskim liderem w finansowaniu leasingu maszyn rolniczych, w Turcji i USA banki Grupy BNP Paribas należą do wiodących banków pod względem finansowania działalności.

Powstanie tej jednostki w Banku BGŻ BNP Paribas jest potwierdzeniem zarówno zaangażowania Grupy BNP Paribas w działalność prowadzoną w Polsce, jaki i naszej strategicznej pozycji w sektorze agro. Rosnące potrzeby żywnościowe są kluczowym i długoterminowym wyzwaniem dla większości rozwijających się krajów. Wierzę, że Agro Hub Grupy BNP Paribas, zarządzany przez Bartosza Urbaniaka, jednego z najlepszych i najbardziej doświadczonych ekspertów agro w Polsce, stanie się platformą międzynarodowej współpracy, źródłem inspiracji dla konkurencji, a także będzie odpowiedzialnym stymulatorem dla rozwoju, poszerzenia produkcji i zdobywania nowych rynków zbytu dla przemysłu rolno-spożywczego – podkreślił Przemysław Gdański, kierujący Bankiem BGŻ BNP Paribas.

Działania Agro Hubu Grupy BNP Paribas obejmą również m.in. definiowanie strategii sektorowej, proponowanie kompleksowych produktów i optymalnych rozwiązań, współpracę z podmiotami zajmującymi się tematyką agro w Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce oraz działalność edukacyjno-informacyjną. 

Bartosz Urbaniak związany jest z Bankiem BGŻ BNP Paribas (wcześniej Bankiem BGŻ) z przerwami od 1996 r., a nieprzerwanie od 2002 r., gdzie od początku był odpowiedzialny za obszar agrobiznesu i pełnił funkcję m.in. dyrektora Dep. Finansowania Agrobiznesu, dyrektora zarządzający ds. Agrobiznesu i MSP, a ostatnio członka Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

Alternatywne formaty

Kontakt dla Mediów

Izabela Tworzydło

Dyrektorka Dep. Komunikacji Korporacyjnej, Rzeczniczka prasowa

BNP Paribas Bank Polska

napisz wiadomość

Biuro Prasowe

BNP Paribas Bank Polska

Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

napisz wiadomość